• Przegląd Kolęd i Pastorałek

• 18 stycznia odbył się w naszej szkole Przegląd Kolęd i Pastorałek. Podczas koncertu zabrzmiały tradycyjne polskie kolędy, jak również te nowoczesne, pieśni świąteczne i pastorałki. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, instrumentalne oraz taneczne. Występom towarzyszyły ogromne emocje oraz wzruszenie. Wszystkim Uczestnikom Przeglądu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Jasełka

• 22 grudnia 2022 odbyły się w naszej szkole Jasełka. Przedstawienie zorganizował zespół świetlicowy a zaangażowali się uczniowie z klas I-III. Po dość długiej przerwie wróciliśmy do tradycyjnego świętowania. Inscenizacja Bożego Narodzenia wraz z oprawą muzyczną i wspólnym kolędowaniem wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój.

• Kiermasz świąteczny

• Podczas tegorocznego kiermaszu dzieci sprzedawały ozdoby wykonane przez siebie lub wychowawców świetlicy. Dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli i rodziców konto czternastomiesięcznego Ignasia zastało zasilone kwotą 3165,05 zł.​​​​​​​

Klasa 3b upiekła na ten cel pierniczki, które pięknie udekorowała.Po ciastka ustawiały się dlugie kolejki. Następnym razem trzeba będzie podwoić produkcję.

• Zbiórka dla potrzebujących zwierząt

• Dzięki hojności Rodziców i  dobrych serc dzieci z naszej szkoły, udało nam się zebrać bardzo dużo darów dla Schroniska w Nowym Dworze Mazowieckim przy ul. Leśnej 6, które prowadzone jest przez Fundację -Przyjaciele Braci Mniejszych. Zawieźliśmy bardzo dużą ilość karmy, koców, pieluch oraz innych produktów niezbędnych dla zwierząt. Na fundację została również przelana suma w wysokości  278 zł i 42 gr, była to część kwoty kiermaszu szkolnego. Pomagać zawsze warto, zwłaszcza tym, którzy są uzależnieni od ludzi.

• Życzenia od Szlachetnej Paczki

• Szanowni Państwo,
                      życząc tradycyjnie zdrowych, radosnych, spędzonych w gronie bliskich osób Świąt Bożego Narodzenia zachęcam do przeczytania relacji rodziny, dla której robiliśmy Szlachetną Paczkę.
                      Raz jeszcze dziękuję z całego serca. Anna Stodulska

Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny (Pani Monika z rodziną) i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki
                      Rodzina widząc nasz przyjazd była bardzo podekscytowana i czekała na nas w drzwiach. Paczek było tak dużo, że zajęły cały stół i podłogę w pokoju. Piotr i Marek od razu zabrali się za rozpakowywanie. Piotr pomagał w otwieraniu prezentów małej Hani, która skakała z radości widząc pluszaki. Najbardziej spodobał jej się piesek, z którym nie rozstawała się do końca spotkania. Zachwyciła ją też różowa opaska do włosów.
                      Paweł nie czuł się najlepiej i leżał osłabiony w łóżku. Gdy bracia znaleźli w paczkach dinozaury od razu zanieśli je chłopcu w nadziei, że dzięki prezentowi poczuje się lepiej. I rzeczywiście, po pewnym czasie Paweł dołączył, żeby również mieć radość z rozpakowywania prezentów. Marek dziękował za klawiaturę gamingową i powiedział, że to jest najlepsza klawiatura i o takiej właśnie marzył. Piotr cieszył się z bluzy a pani Monika z czapki i szalika. Była bardzo zaskoczona, że jest dla niej więcej niż jeden upominek. Wszyscy oglądali zeszyty, farbki i inne przybory. Między nogami radośnie kręcił się pies. Łóżka dla dzieci przyjechały wcześniej i pani Monika wyznała, że już przyzwyczaja Hanię do samodzielnego spania. Dzięki temu, że Hania ma własne łóżko, pani Monika w końcu będzie w stanie się dobrze wyspać.
                      Na koniec spotkania dzieci przekazały zrobione przez siebie laurki.

Słowo od Wolontariusza
                      Drodzy nauczyciele, rodzice, uczniowie i wszyscy zaangażowani w zbiórkę,
                      Bardzo dziękuję za wspaniały gest i organizację na najwyższym poziomie. Paczki nie tylko pięknie wyglądały, ale też pomiędzy środkami żywnościowymi były poukrywane drobne prezenty, które rodzina co chwila odkrywała.

Kiedy widziałam jak rodzina rozpakowuje kolejne prezenty i ile radości sprawia im ich zawartość wiedziałam, że wszystkim bardzo zależało, żeby spełnić nie tylko potrzeby rodziny, ale też drobne marzenia. Byłam dumna mogąc przekazać im tak wspaniałe podarki.

Jeszcze raz dziękuję i życzę wszystkim Wesołych Świąt, licząc, że ten wspaniały gest, którego dokonaliście uczyni te święta jeszcze bardziej magicznymi nie tylko obdarowanej rodzinie, ale również Wam.

To wszystko wydarzyło się dzięki Tobie i Twojemu zaangażowaniu w Szlachetną Paczkę. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie, będzie tylko mniej.

Dziękujemy, że jesteś z nami!
                      Zespół Szlachetnej Paczki