• Projekt uczniowski Nieznana Warszawa

• Z inicjatywy uczniów klasy 8C w ramach projektu uczniowskiego Nieznana Warszawa 19 grudnia 2022 w naszej szkole odbyło się spotkanie z dr. Bartłomiejem Kaczorowskim, który jest redaktorem Encyklopedii Warszawy i specjalistą z zakresu historii naszego miasta. Opublikował on ok. 30 książek oraz artykułów naukowych z zakresu historii architektury, dziejów Kościoła i varsavianistyki. Spotkanie było poświęcone historii Warszawy i pracy varsavianisty, który zawodowo zajmuję się historią i dziedzictwem kultury naszej stolicy. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 8.

Projekt uczniowski Nieznana Warszawa powstał w ramach udziału w V edycji konkursu wiedzy o Mazowszu.

• Zajęcia teatralne

• W piątek 16 grudnia 2022r., w klasie II C odbyły się warsztaty teatralne poprowadzone przez mamę naszego ucznia - Panią Milenę Niechaj.

Dzieci poznały nowy „język obcy” – język teatru, gdzie słowo współgra z mimiką twarzy oraz ruchem całego ciała.

Popijając wspaniałą świąteczną herbatkę przygotowaną przez P. Milenę (skład : goździki, limonka, cytryna, czosnek, kardamon zwykły i wędzony), dzieci oglądały trzy widowiska: „ Nie płacz Panie Wilku”, „Mała historyjka świąteczna” oraz „ Bałwanek Marianek”.

Wszystkie przedstawienia były przeprowadzone techniką KAMISHIBAI. Jest to sztuka teatralna przedstawiona na papierze ( KAMI – papier, SHIBAI – sztuka). Podstawą są opowiadania z wykorzystywaniem ilustrowanych papierowych plansz, które umieszczone są w drewnianym parawanie nazwanym BUTAI – scena.

Zajęcia były bardzo różnorodne; dzieci pracowały w grupach, pisały własne opowiadania, a także wykonywały prace plastyczne.

To był wspaniały dzień!

• Szlachetna Paczka

• Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy pomogli nam przygotować Szlachetną Paczkę.Macie wielkie i dobre serca.

• Wanda Chotomska - nowa patronka Naszej Szkoły

• Od 12 grudnia nasza szkoła nosi imię nowej patronki - Wandy Chotomskiej. Większość z Was kojarzy ją jako autorkę wierszy dla dzieci - pisała ponad 40 lat i wydała dziesiątki utworów. To dzięki niej poznaliśmy przygody sympatycznej dziewczynki Martynki - była tłumaczką niektórych utworów z jej udziałem. Ale to nie wszystko: Wasi rodzice i dziadkowie mogą ją znać z łam tygodnika Świerszczyk (gdzie zresztą zadebiutowała), a także z programu telewizyjnego Jacek i Agatka, do którego pisała scenariusze. Wiele w życiu przeżyła i wiele osiągnęła: jako sanitariuszka pomagała ludziom podczas Powstania Warszawskiego i to między innymi z jej inicjatywy powstał Order Uśmiechu.Jej utwory słyną z ciepła, trafnego żartu i subtelnej ironii... a także niezwykłych pomysłów. Kto inny napisałby wiersz o makaronie, łyżce czy tygrysie jedzącym irysy? Które z dzieł naszej nowej patronki jest Waszym ulubionym?

• Dni Otwarte

• W dniach 13-14 grudnia 2022 r. w godz. 17:00 – 19:00 odbędą się dni otwarte: we wtorek dla rodziców klas I-III, w środę IV-VIII.

Szczegółowe godziny i dni konsultacji nauczycieli we wskazych dniach znajdą Państwo w zakładce  Strefa rodzica->Bieżące informacje->Konsultacje dla rodziców - DNI OTWARTE lub pod linkiem.

• Szlachetna Paczka

• Nasza Szkoła organizuje Szlachetną Paczkę. Zachęcamy do wzięcia udziału. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom.