• Zebrania organizacyjne

• Zapraszamy rodziców uczniów rozpoczynających w roku szkolnym 2022/2023 naukę w klasie pierwszej oraz w oddziale przedszkolnym na zebrania organizacyjne z wychowawcami klas, które odbędą się w środę 22 czerwca o godz. 18.00.

Listy poszczególnych klas  pierwszych zostaną wywieszone przy wejściu do szkoły w poniedziałek  20 czerwca.

• Turniej szachowy

• 13 czerwca uczniowie klas trzecich wzięli udział w VIII Turnieju Finałowym ogólnopolskiego projektu Edukacja przez Szachy w Szkole. Zawody te organizowane  były przez Polski Związek Szachowy w partnerstwie m.in. z Miastem Stołecznym Warszawą.Uczniowie chętnie przystąpili do rywalizacji, żeby sprawdzić swoje umiejętności szachowe. Oprócz wielkich emocji uczestnicy mogli liczyć także na dobrą zabawę. Po turnieju wszyscy wrócili zadowoleni i uśmiechnięci.

• Rowerowy Maj - piknik

• Drodzy Rodzice i Opiekunowie

Serdecznie zapraszamy Was i Wasze dzieci na Piknik Ekologiczny, podczas którego oficjalnie zakończymy tegoroczną kampanię Rowerowy Maj dla klimatu. Piknik odbędzie się 18 czerwca 2022 r. na terenie przyległym do Pawilonu Edukacyjnego Kamień, ul. Wybrzeże Puckie 1.

• Udział w Projektwoche

• W tym roku nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w Projektwoche - warsztatach z języka niemieckiego. Zajęcia były organizowane za pośrednictwem Instytutu Austriackiego i prowadzone w języku niemieckim przez studentki z Uniwersytetu w Wiedniu. Przez pięć dni około 50 uczniów rozwiązywało różnego rodzaju zadania językowe i przygotowywało prezentacje. To było prawdziwe wyzwanie! Dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy za rok :)

• Poznawanie kultury innych krajów

• 27 maja 2022 r. w klasie 1C odbyły się zajęcia poprowadzone przez p. Milenę Niechaj, mamę naszego ucznia. Naszemu Gościowi szybko udało się przenieść uczniów do świata krajów arabskich.

W przystępnym dla uczniów przekazie słownym zostały omówione elementy kultury arabskiej. Po mistrzowsku został zaprezentowany także strój i taniec orientalny.

W klasie unosiła się magia cudownego dnia, w tle - muzyka relaksacyjna i cudowny zapach naturalnych olejków zapachowych.

Dzieci poznały niezwykły sposób picia herbaty, świeżo zaparzonej przez p. Milenę.

Druga część zajęć składała się z ćwiczeń nastawionych przede wszystkim na kontrolowaniu oddechu i prawidłowej postawy ciała.

To był dzień pełen emocji i dobrze spędzonego czasu.

• Ważne tematy

• W klasach pierwszych odbyły się zajęcia edukacyjne  na temat niebezpiecznych pajęczaków  - kleszczy i równie niechcianych lokatorów naszych głów - wszy.

Zajęcia poprowadziła pani Żuchowska, mama naszej uczennicy, która profesjonalnie przybliżyła dzieciom ważny temat. Zainteresowanie zajęciami było bardzo duże. Dzieci w skupieniu słuchały wszystkich wiadomości. Każdy slajd prezentacji był ciekawy i przejrzyście zaprezentowany.

Dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi.

Kleszcze i wszy to zwierzęta, z którymi człowiek nigdy się nie zaprzyjaźni!