• Fauna i flora 2022

• Tradycyjnie, jak co roku jesienią odbywa się konkurs fotograficzny, którego organizatorami są Burmistrz Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy oraz Szkoła Podstawowa nr 77. Do konkursu przystąpili uczniowie z ośmiu bielańskich szkół. W toku burzliwej dyskusji organizatorzy postanowili nagrodzić następujących uczestników:

- uczniowie klas I-IV:

I miejsce – Dominika Dolińska 3b SP 77 – Żuk

II miejsce – Antoni Zawalich 3c SP 223 - Kot

III miejsce – Jakub Skowroński 4c SP 209 – Gąsienica

Wyróżnienia:

Łucja Kacperska 3a SP77 – Wiewiórka

Bartosz Onyśk 2 SP 293 – Mewa

- uczniowie klas V-VIII:

I miejsce – Piotr Galatowicz 8b SP 293 – Ćma na korze

II miejsce – Dorota Braun 6c SP 77 – Tajna zbiórka motyli

III miejsce – Agata Tobiś 5a SP 263 – Pająk

Wyróżnienia:

Mateusz Wierzbowski 5b SP 214 – Mieszkańcy warszawskiego lasu

Piotr Pypczyński 7b SP 223 – Kot z nornicą.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i gratulujemy. Nadesłane zdjęcia będzie można zobaczyć na stronie organizatora. W SP nr 77 zostanie również zorganizowana wystawa prac konkursowych.

• Z muzyką przez świat

• W ramach programu Rosnę Śpiewająco autorstwa Pauliny Chmurskiej dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły we wrześniu Polskę. Nasza wyprawa była podróżą muzyczną, poznaliśmy więc melodie naszych przodków, pięć tańców narodowych, a także stroje ludowe z różnych regionów Polski.Drugi miesiąc programu był swego rodzaju rajdem po krajach ościennych. Dowiedzieliśmy się, że polka to taniec, który najprawdopodobniej pochodzi z Czech. Poznaliśmy piękną rosyjską melodię ludową - Białą brzozę oraz strunowy instrument muzyczny - bałałajkę. Zatańczyliśmy w rytm słowackiej melodii Ciociu miła ma. Wiemy już, że hopak to ukraiński bardzo żywy taniec ludowy. Zachęcamy do obejrzenia filmików i zdjęć.

• Narodowe Święto Niepodległości 2022

• Za nami uroczyste obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 10 listopada tradycyjnie wzięliśmy udział w corocznej akcji MEiN Szkoła do Hymnu. We wszystkich klasach odbyły się apele, a punktem kulminacyjnym obchodów był Koncert Pieśni Patriotycznej w wykonaniu uczniów naszej szkoły, któremu towarzyszyły ogromne emocje. Goście mogli podziwiać utwory patriotyczne w wykonaniu wokalnym, instrumentalnym, a nawet tanecznym.

• Ślubowanie klas pierwszych 2022/2023

• 14 października w naszej szkole odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Na uroczystości obecna była Dyrekcja naszej szkoły: pani Marzenna Narojek, pani Katarzyna Sikorska i pani Mariola Machniak oraz wychowawcy. Tego dnia nie mogło zabraknąć rodziców, którzy szczególnie wspierali pierwszaków. Wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski i Hymn Szkoły. Wprowadzono poczet sztandarowy. Uczniowie przyrzekli być dobrymi i solidnymi uczniami, po czym pani Dyrektor uroczyście dokonała pasowania. Po części oficjalnej przyszedł czas na występ w wykonaniu już pełnoprawnych pierwszoklasistów. Po przedstawieniu posypały się gromkie brawa i owacje na stojąco. Na koniec wychowawcy wręczyli uczniom dyplomy i wspólnie zrobili klasowe zdjęcie. To był dzień pełen radości i wzruszeń. Serdecznie witamy naszych nowych pierwszoklasistów w zacnym gronie uczniów Szkoły Podstawowej nr 77 i życzymy samych sukcesów!

• Lidl - Talenciaki

• Pod tym linkiem można przypisać Talenciaka

Drodzy rodzice,

nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji Lidl- Talenciaki. W ramach kampanii społecznej „Szkoły Pełne Talentów” od 5 września do 13 listopada 2022 r. robiąc zakupy w Lidlu za co najmniej 50 zł (w tym chociaż jeden owoc lub warzywo) można otrzymać Talenciaki , czyli kupony z kodem, które można przekazać naszej szkole lub zeskanować na stronie internetowej Lidla . Dlaczego zbieranie Talenciaków jest tak ważne dla naszej szkoły? -  dzięki zebranym punktom szkoła będzie miała możliwość pozyskania sprzętu dla uczniów.

Każdy TALENCIAK to dodatkowa szansa dla szkoły w loterii. A do wygrania atrakcyjne nagrody!

TALENCIAKI przynosimy do szkoły i wrzucamy do specjalnie oznakowanego pudełka na korytarzu szkolnym.

Można też zeskanować aparatem telefonu kod QR znajdujący się na kuponie albo wejść na stronę internetową i przepisać kod alfanumeryczny.