• Sadzenie krzewów

• 6 października 2023 r. klasy trzecie wzięły udział w sadzeniu krzewów przed naszą szkołą. Dzieci wyposażone były w rękawiczki, a przed odpowiedzialną czynnością zapoznały się z instrukcją prawidłowego posadzenia roślin. Dowiedziały się, w jaki sposób należy obchodzić się z sadzonkami, jakie korzyści daje nam zieleń oraz co należy zrobić z odpadami np. z plastikowymi doniczkami. To było ciekawe doświadczenie, które zostało umilone obecnością władz Dzielnicy Bielan.

• Nowy Sztandar Naszej Szkoły

• Z okazji jubileuszu 60- lecia szkoły i  zmiany patrona naszej placówki został ufundowany przez Zarząd Huty ArcelorMittal Warszawa nowy sztandar.  Na uroczystości gościliśmy członka zarządu sponsora, Panią Alinę Bielecką. Jesteśmy dumni z pięknie prezentującego się sztandaru, który będzie towarzyszył nam podczas wszystkich uroczystości szkolnych oraz jednoczył całą społeczność naszej szkoły. Na co dzień jest  on wyeksponowany w nowo ufundowanej gablocie pamiątkowej na korytarzu szkolnym.

Podziękowanie

Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców i Uczniowie Szkoły Podstawowej nr77 w Warszawie składają serdeczne podziękowania Zarządowi Huty ArcelorMittal Warszawa za ufundowanie nowego sztandaru.  Dziękujemy za uświetnienie uroczystości nadania imienia szkoły oraz wspólne przeżywanie  historycznej chwili przekazania szkole sztandaru. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za współpracę, pomoc i zaangażowanie w życie naszej szkoły.

Życzymy sukcesów i zadowolenia w Państwa codziennej pracy.

• Ślubowanie pierwszoklasistów

• Choć minęło już trochę czasu od tego, jakże ważnego dnia  jakim jest Rozpoczęcie Roku Szkolnego to zdecydowanie wszyscy dalej mamy go w sercu.

W progach naszej szkoły pierwszoklasistów powitali:

- Pani Dyrektor Marzenna Narojek

- Burmistrz Dzielnicy Bielany - Pan Grzegorz Pietruczuk

- Pani Agnieszka Gola - Radna Dzielnicy Bielany

- Pan Radosław Sroczyński - Radny Dzielnicy Bielany

Uczniowie otrzymali wyposażone piórniki i mnóstwo ciepłych słów na początek przygody z edukacją szkolną.

• 60-lecie Naszej Szkoły

• 29 października w naszej szkole miało miejsce niezwykle ważne i podniosłe wydarzenie - jubileusz 60-lecia szkoły połączony z nadaniem szkole nowego imienia Wandy Chotomskiej. Uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej w obecności zaproszonych gości, m. in. pana burmistrza dzielnicy Bielany Grzegorza Pietruczuka, przedstawicieli władz gminnych, rodziców, dyrektorów, nauczycieli i pracowników szkoły. Gościem honorowym była pani Ewa Chotomska. Głównym punktem programu było przedstawienie oparte na tekstach i twórczości pani Wandy Chotomskiej, wystawione przez uczniów naszej szkoły. Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólne świętowanie. To był dzień pełen wspomnień, wrażeń i emocji, który z pewnością pozostanie w naszej pamięci na długo.

• Europejski Dzień Języków

• 26 września każdego roku z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Jest to międzynarodowa akcja promująca różnorodność językową, do której włączają się uczniowie naszej szkoły. W dniach 25 – 26 września nauczyciele języków obcych zamiast klasycznych zajęć zorganizowali w klasach obchody Europejskiego Dnia Języków. Uczniowie zostali zaangażowani w różnorodne prace związane z zachęcaniem do nauki języków obcych: przygotowali prezentacje i plakaty w języku niemieckim przedstawiające atrakcje turystyczne Niemiec i Szwajcarii, opowiadali o ciekawostkach związanych z tradycjami i kulturą krajów niemieckojęzycznych, przygotowali Quiz. Podczas obchodów EDJ uczniowie słuchali znanych piosenek wykonanych w językach, których nie uczą się na co dzień, były to między innymi: portugalski, francuski, hiszpański, duński, norweski, włoski, szwedzki. Słuchali również nagrań i musieli odgadnąć w jakich językach mówią lektorzy. W salach były rozwieszone kody QR. Uczniowie skanowali je i wpisywali rozwiązania do krzyżówki. Podczas obchodów EDJ nie zabrakło też nauki. Uczniowie z wielkim entuzjazmem uczyli się form powitań i pożegnań w językach krajów europejskich.

• Koduj z Gigantami

• Zapisy czas start

Już teraz możecie się zapisać na 13.edycję "Koduj z Gigantami W kr(AI)nie przyszłości” i wziąć udział w bezpłatnych warsztatach z programowania dla dzieci i młodzieży odbywających się w sierpniu i wrześniu 2023 w Twoim mieście oraz online. Dokładne terminy i lokalizacje sprawdzicie na naszym wydarzeniu i stronie internetowej https://info.kodujzgigantami.pl/3OZL98x

W trakcie warsztatów nauczycie się m.in. programować w języku Scratch oraz poznacie środowiska jak Minecraft Education Edition, Python, C#, C++ oraz App Inventor.

Warsztaty odbywają się w Twoim mieście jak również online - Przygotujcie się z nami do niesamowitej zabawy! Czekamy na Was! Więcej informacji i formularz zapisowy znajdziecie tutaj:

Giganci Programowania