• Ruszamy z akcją „Bielany dla dzieci”!

• Prawie 150 podopiecznych ukraińskich domów dziecka oraz 57 dorosłych znalazło azyl w ośrodku w Ustce. I od blisko 6 miesięcy dzielnica Bielany udziela wsparcia dzieciom znajdującym się w ośrodku jak i tym, które przebywają w szpitalach pediatrycznych w Ukrainie.

Dzieci nieustannie potrzebują ubrań, jedzenia, środków higienicznych, wózków, zabawek itp. Dlatego zwracamy się do Państwa o pomoc i udział w akcji, podczas której będziemy zbierali zarówno rzeczy materialne jak i fundusze na pomoc dla dzieci z domów dziecka, które przebywają w Polsce i oraz tych, które są na oddziałach pediatrycznych w Ukrainie.

Co zbieramy:

pieluchy rozmiar 5 i 6,

mleko Nan 4, 5 i HiP 2,

ciastka (biszkopty, herbatniki, musy, desery owocowe),

środki czystości dla dzieci i dorosłych,

kaszki mleczne (nie owocowe),

chrupki do mleka,

rajstopy dla dzieci zimowe od 0 do 5 lat,

zimowe body dla maluchów,

śpiochy zimowe.

Rzeczy możecie przynosić do naszej placówki w godz. 8.00 w dniach 16.00 . Zbiórka trwa do 10 listopada.

Więcej informacji o akcji znajdziecie na stronie https://bielany.um.warszawa.pl/-/bielany-dla-dzieci

Razem damy radę! #BielanyDlaDzieci #DzielnicaBielany

• Dyniolandia

• Dnia 5 października uczniowie klasy 3a odwiedzili Dyniolandię -  krainę pełną edukacji, przyjaznych zwierząt oraz farmerskich zabaw. Dzieci przeszły ścieżkę edukacyjną połączoną z elementami gier i wspólnej zabawy. Dowiedziały się w jaki sposób karmić i pielęgnować mieszkające tam zwierzęta (świnki miniaturowe, owieczki, kozy, króliki, kury, gęsi i kaczki).  Jak wygląda proces dojenia krowy. Skąd się biorą jajka i jak je znaleźć w kurniku. Jak wyglądają i do czego służą miododajne łąki z domkami dla owadów. Jak wygląda polowa uprawa dyń, ziemniaków i kukurydzy. Jak prowadzone są szklarniowe uprawy warzyw i owoców.

Po warsztatach edukacyjnych przyszedł czas na wspólne zabawy! Dmuchana mega dynia, park linowy, basen z kukurydzą, trasa wyścigowa dla małych rowerków wśród słomy, labirynt i piramidy ze słomy, zjazdy linowe (tyrolki) ... i wiele innych!

To był bardzo intensywny, atrakcyjny i pełen wrażeń dzień!

• Lekcja w Zamku Królewskim

• Legendę o Orle Białym zna każde polskie dziecko. Wydaje się, że godło Polski nie ma dla nikogo tajemnic. Ale czy na pewno? Dlaczego polski orzeł jest biały, a jego tarcza czerwona? Co oznacza rycerz na koniu, który bardzo często towarzyszy naszemu godłu? Na czym siedzi polski orzeł wojskowy? Na te i wiele innych pytań uczniowie klasy 3a mogli uzyskać odpowiedzi podczas zajęć w Zamku Królewskim. Nauczyli się rozpoznać różne typy przedstawień herbu Polski, wyjaśnić pojęcia: godło, tarcza herbowa, herb, zrozumieli symbolikę znaków narodowych.To była bardzo pouczająca i ciekawa lekcja .

• Lekcje z Temidą

• W dniach 26-28 września 2022 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacji prawnej przeprowadzone przez tegoroczną absolwentkę prawa Uniwersytetu Warszawskiego, panią Katarzynę.

Po przedstawianiu prowadzącej sporo czasu zajęły kwestie związane z rozwojem zawodowym absolwentów prawa i próba odpowiedzi na następujące pytania: Co dają studia prawnicze? Dlaczego muszę iść na aplikację, aby wykonywać zawody prawnicze? Jak się na nią dostać? Czym jest praca magisterska?​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

​​​​​​​

Uczniowie byli zainteresowani kwestią podjęcia w przyszłości studiów prawniczych.

Podczas zajęć kształtowany i umacniany był szacunek do prawa oraz promowanie postaw proobywatelskich. Ważna część była poświęcona uświadamianiu uczniom ich odpowiedzialności prawnej i możliwościach, jakie ma niepełnoletni w polskim prawie.

W czasie trwania warsztatów uczestnicy chętnie dyskutowali i zadawali wiele trafnych pytań. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas 8.

Zapraszamy na stronę projektu: https://liblink.pl/oXLFMAlyjn

• Sprzątanie świata

• Sprzątanie świata 2022 pod hasłem ,,Wszystkie śmieci nasze są'' odbyło się 20 września. Jest to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Akcja "Sprzątanie świata" wywodzi się z Australii. Uczniowie klasy 8a,8c,8d i 8e w ramach lekcji EDB i biologii wzięły czynny udział w sprzątaniu okolicy szkoły.

• Podróż z językiem obcym

• 16 września 2022r. w klasie II C odbyły się zajęcia przeprowadzone przez Panią Milenę Niechaj o temacie: ”Podróż z językiem obcym”.

Każde dziecko otrzymało paszport, visę oraz kartę pokładową.

Oczami wyobraźni udaliśmy się do Krainy Poligloty samolotem Super Fun.

Poruszaliśmy się również pociągiem a także autobusem.

To była wspaniała podróż pełna przygód.

W czasie naszej eskapady wykorzystaliśmy nowopoznane słowa w języku angielskim, francuskim, hiszpańskim i arabskim.

Dowiedzieliśmy się, że aby dobrze nauczyć się języka, trzeba go zrozumieć, poznać kulturę, obyczaje oraz potrawy.

Dlatego też Pani Milena przygotowała dla nas suto zastawiony stół z egzotycznymi przekąskami oraz przyprawami z całego świata.

To był cudowny pełen wrażeń dzień.

• Zajęcia ”Bezpieczny produkt - bezpieczny użytkownik”.

• 15.09.2022 r. w klasie 2C odbyły się warsztaty przeprowadzone przez tatę naszego ucznia, Pana Sebastiana Niechaja.

W sposób bardzo dostępny dla danej grupy wiekowej został przedstawiony dzieciom temat ”Bezpieczny produkt - bezpieczny użytkownik”. Każdy uczeń przeszedł szkolenie w zakresie prawidłowego korzystania z produktów jakie można kupić w sklepie. Młodzi konsumenci dowiedzieli się jak odróżnić oryginalny certyfikat i dokonać świadomych zakupów.

Na koniec bardzo interesującego spotkania każdy uczestnik dostał Dyplom Młodszego Inspektora oraz deklarację zgodności UE.