• Poetyckie obrazy

• W naszej szkole odbył się konkurs pt. Poetyckie obrazy. Uczestnicy mieli za zadanie namalować obraz do wybranego wiersza. Najwięcej prac powstało do wiersza Zbigniewa Herberta Pudełko zwane wyobraźnią oraz Wyprawa do lasu Czesława Miłosza. Uczniowie klas I-III najchętniej tworzyli prace do wiersza Jerzego Ficowskiego Urodziny motyla.

• Testy sprawnościowe do klasy IV sportowej

• Informujemy o nadchodzących testach sprawnościowych, kluczowym etapie rekrutacji do klasy IV sportowej naszej szkoły!

To niezwykle ważne wydarzenie dla naszych przyszłych sportowców, które pozwoli nam poznać Ich umiejętności oraz pasję do aktywności fizycznej!

Termin: 25 marca 2024, godz. 15:30

Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 77

Rodzicom przypominamy o konieczności złożenia wniosku oraz zaświadczenia lekarskiego o bardzo dobrym stanie zdrowia dziecka do sekretariatu do 22 marca 2024 r. Każdy uczeń powinien mieć ze sobą strój sportowy i obuwie sportowe wewnętrzne i zewnętrzne.

Szczegóły dotyczące testów znajdują się w zakładce REKRUTACJA.

• Niezwykła lekcja muzyki

• W naszej szkole odbyła się niezwykła lekcja, w której wzięli udział uczniowie klas 4-7. Antoni, uczeń klasy 8, zagrał i opowiedział o perkusji. Było dużo pytań i ciekawych rytmów.

• Światowy Dzień Języka Ojczystego

• 21 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji uczniowie wysłuchali prezentacji o pochodzeniu języka, dowiedzieli się, czym jest język ojczysty i urzędowy oraz poznali kulturę języków innych nacji. Ponadto wzięli udział w międzyklasowych rozgrywkach Kahoot z języka polskiego. Reprezentanci klas zmierzyli się z pytaniami z literatury, ortografii, gramatyki. Wszyscy im kibicowali, a przy okazji utrwalali wiedzę o języku polskim. Ten ważny dzień uświadomił nam, że warto dbać o poprawną polszczyznę nie tylko od święta.

• Konkurs "Palma Wielkanocna"

• Serdecznie zapraszamy WSZYSTKICH UCZNIÓW do wzięcia udziału w IX Bielańskim Konkursie „Palma Wielkanocna”.

Prace uczniów wraz z kartą zgłoszenia należy złożyć w świetlicy SP77 od 12.02.2024r. do dnia 14. 03. 2024 r.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 15.03.2024r.

Szczegóły w poniższym regulaminie konkursu:

• Dzień otwarty

• Serdecznie zapraszamy rodziców kandydatów  klasy I  w roku szkolnym 2024/2025 na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w czwartek 15 lutego 2024 r.

Harmonogram:

17.30 – 18.00 – zwiedzanie szkoły

18.00 – 19.00 – spotkanie z dyrektorem szkoły oraz kadrą pedagogiczną

18.00 – 19.00 – warsztaty plastyczne i zabawy animacyjne dla chętnych dzieci

UWAGA: warunkiem uczestnictwa dziecka w zajęciach organizowanych przez szkołę jest jego wcześniejsze zgłoszenie za pomocą poniższego formularza:

ZGŁOSZENIE DZIECKA NA ZAJĘCIA - formularz