• Warsztaty dyplomatyczne w Ambasadzie Luksemburga

• 24 listopada 2023r., klasy 3c i 3d wzięły udział w warsztatach dyplomatycznych w Ambasadzie Luksemburga zorganizowanych przez P. Milenę Niechaj – mamę ucznia kl.3d.

Dzieci wraz z nauczycielami zostali przyjęci przez ambasadora oraz innych pracowników tej doniosłej instytucji.

Ambasador opowiedział o swojej pracy, działalności ambasady oraz uzyskaliśmy bardzo dużą dawkę wiedzy na temat państwa Luksemburg.

Wspaniałą tłumaczka była P. Milena Niechaj, która też zaplanowała wiele innych atrakcji: zajęcia w grupach, scenki dramowe, pokaz filmowy, a także prezenty dla uczestników wycieczki.

W trakcie całego spotkania mogliśmy „raczyć się „ smakołykami przygotowanymi przez szefa kuchni.

Wszyscy poczuliśmy się bardzo wytwornie i wyjątkowo.

To był niezapomniany w wydarzenia i niezwykle mile spęczony czas.

• Fauna i flora 2023

• WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO FAUNA I FLORA W OBIEKTYWIE

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu fotograficznego, którego organizatorami są Burmistrz Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy oraz Szkoła Podstawowa nr 77.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczniom za udział. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć Fauna i flora 2023.

KATEGORIA KLAS I-IV

I miejsce – Bartosz Onyśk klasa 3 SP 293 Owady

II miejsce – Łucja Kacperska 4a SP 77 Król lasu

III miejsce – Lena Karpińska 1b SP 293 Plac zabaw Plastusiowo – jesienne kwiaty

Wyróżnienia:

Julia Filipiak 2a SP 293 Cmentarz Powązkowski - wiewiórka

Martyna Jańczuk 4b SP77 Wrzosy w lesie, okolice Serocka

KATEGORIA KLAS V-VIII

I miejsce – Małgorzata Kołodziej 6a SP 209 Las Lindego - wiewiórka na drzewie

II miejsce – Filip Kacperski 7a SP 77 Ja i ważka

III miejsce – Iga Dejneka 5a SP 209 Ważka

Wyróżnienia:

Michalina Stalińska 7c SP 209 Paw

Wiktoria Idzikowska 6c SP 77 Modliszka

Wojciech Malinowski 6b SP 209 Grzyb jadalny - żółciak siarkowy

• Przegląd Pieśni Patriotycznej

• 22 listopada w naszej szkole odbył się tradycyjny Przegląd Pieśni Patriotycznej. Po raz kolejny uczniowie zaprezentowali swoje zdolności wokalne, taneczne i instrumentalne. Podczas Przeglądu zabrzmiały patriotyczne utwory z czasów najdawniejszych, z okresów wojen, piosenki zakazane, współczesne utwory o Polsce. Ekspresja twórcza dzieci zachwyciła licznie zgromadzoną publiczność!

• Muzeum Katyńskie

• Uczniowie klasy 8B i 8C wybrali się do Muzeum Katyńskiego – Oddziału Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Muzeum Katyńskie jest miejscem pamięci o oficerach, policjantach i funkcjonariuszach innych służb mundurowych oraz przedstawicielach polskiej inteligencji zamordowanych wiosną 1940 r. przez NKWD. W siedzibie muzeum zgromadzono niemal wszystkie przedmioty wydobyte podczas badań ekshumacyjnych prowadzonych w miejscach dołów śmierci w Katyniu, Charkowie, Miednoje i Bykowni. Ważne miejsce wśród zbiorów zajmują również dokumenty i zdjęcia przekazane przez rodziny ofiar. Zwiedzanie Muzeum Katyńskiego było dla nas prawdziwą lekcją historii.

• Apel z okazji Święta Niepodległości

• Dnia 16 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klasy 2b i 2d przypomnieli o ważnych wydarzeniach i postaciach historycznych. Wiersze patriotyczne przeplecione pieśniami wywołały ogromne wzruszenie na twarzach widzów. Zwieńczeniem całego występu było wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.