Po styczniowej muzycznej podróży po Ameryce Południowej i Środkowej w lutym trafiliśmy do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Piosenka Indianie w ciekawy sposób przybliżyła dzieciom kulturę rdzennej ludności amerykańskiej. Poprzez rzuty kostką Zerówkowicze dowiedzieli się, jakie jest ich Indiańskie imię. Płynęliśmy łódką po jednej z najdłuższych rzek USA - Mississippi.
Śpiewaliśmy, graliśmy i bawiliśmy się do tradycyjnych melodii amerykańskich piosenek, np.: When the saints go marching in. W naszych zabawach nie zabrakło również motywów kowbojskich.
Chłopcy będąc kowbojami z Alabamy i grając na banjo, zapraszali dziewczynki występujące w roli Susanny do tańca. Przy okazji tej muzycznej zabawy dzieci poznały instrument strunowy, szarpany - banjo. Zaskoczenie i zainteresowanie wzbudził taniec hula, który jest tradycyjnym tańcem hawajskim. Pojawiające się w nim gesty - symbole związane z naturą wywołały wśród dzieci niemałe zdziwienie.
Zachęcamy do obejrzenia filmiku z realizacji programu Rosnę Śpiewająco: