• Nasz profil

• O szkole

• Szkoła Podstawowa nr 77 położona jest na skraju Puszczy Kampinoskiej. W otoczeniu licznych pomników przyrody, wśród bujnej roślinności, z dala od zgiełku i hałasu miasta, szkoła przyjmuje dzieci od 1963 roku. Bliski kontakt z naturą ma wpływ na program dydaktyczno-wychowawczy placówki, w którym znaczące miejsce zajmuje ekologia i ochrona środowiska. Oprócz zainteresowania otaczającą przyrodą, program szkoły kładzie nacisk na działania umożliwiające wszechstronny rozwój młodego pokolenia.

By sprostać ambitnym założeniom programowym i możliwie najlepiej przygotować uczniów do kolejnych etapów życia, nauczyciele poszczególnych przedmiotów dbają o wysoki poziom nauczania, wzbogacając treści programowe o aktualną wiedzę i informacje oraz stosując nowatorskie rozwiązania metodyczne. Bardzo bogaty zestaw zajęć pozalekcyjnych umożliwia uczniom rozwijanie zainteresowań i pogłębianie wiedzy.

Miernikiem jakości pracy szkoły są wspaniałe wyniki osiągane przez uczniów w sprawdzianach kompetencyjnych, przeglądach i konkursach przedmiotowych.

Obok osiągnięć dydaktycznych uczniowie uzyskują bardzo dobre rezultaty w zmaganiach sportowych.

Historia

Czteroklasowa Szkoła Powszechna w Młocinach rozpoczęła swoją działalność dydaktyczno-wychowawczą przed rokiem 1925. Początkowo placówka zajmowała dwie izby w domu p.Przybylskich. Kierownikiem szkoły była p.Zalewska, następnie p.Miller i p.Klandistowa.

W roku 1925 zajęcia  przeniosły się do domu p.Buciarskich i p.Marynowskich. Szkoła działała pod kierownictwem p.I.Wielkanowicz.

W 1927 roku szkoła otrzymała pomieszczenia w budynku p.Magdalińskich i zwiększyła ilość klas do sześciu, a kierownikiem został p.W.Langiewicz.

Znamienną datą w historii szkoły był rok 1951. Placówka otrzymała własny budynek przy ul. Dzierżoniowskiej 4 i otrzymała miano Szkoły Podstawowej nr 77 w Warszawie. Kierownictwo objął p.Z.Czyżkowski, później p.J.Pienias, p.Wiernicki, p.H.Zdanowicz i p.J.Wojcieski.

W roku 1956 przy ul.Samogłoski rozpoczęła się budowa nowego obiektu, który miałby pomieścić dzieci mieszkańców Młocin i Burakowa. Pracę nad budową, zagospodarowaniem wnętrz i otoczeniem szkoły objął mgr J.Wojcieski, pierwszy gospodarz nowego budynku oraz członkowie Komitetu Rodzicielskiego i wielu rodziców.

W nowym przestronnym budynku pierwszy dzwonek zabrzmiał 1 września 1963 roku. W obecności przedstawicieli władz dzielnicy insp.Wydziału Oświaty p.T.Duchowskiej, wizytatora Wydziału Oświaty p.M.Frelek, przewodniczącego Dzielnicowej Rady Narodowej p.Kozakiewicza i licznie przybyłych rodziców 498 uczniów Młocin i Burakowa rozpoczęło zdobywanie wiedzy w 11 dużych, jasnych salach wyposażonych w pomoce naukowe.