• Terapia pedagogiczna

09:55 – 15:35

11:45 – 14:40

08:00 – 09:40

Terapia pedagogiczna jest to działanie za pomocą środków pedagogicznych na przyczyny i objawy trudności w uczeniu się, w celu przywrócenia uczniom lepszego funkcjonowania w szkole.

Najważniejszymi założeniami prowadzonych  zajęć jest kształcenie umiejętności czytania i pisania, oraz myślenia logicznego i matematycznego, usprawnianie nieprawidłowo rozwijających się funkcji poznawczych, a także stymulowanie tych dobrze rozwijających się w celu wspomagania słabiej rozwiniętych.

Oddziaływania terapeutyczne mają służyć również przezwyciężaniu zaburzeń emocjonalnych związanych z niepowodzeniami szkolnymi poprzez budowanie pozytywnej samooceny oraz wzmacnianie wiary we własne siły.

Terapia pedagogiczna realizowana jest w naszej szkole w różnych formach. Zajęcia odbywają się indywidualnie, w małych grupach liczących do pięciu osób.

Podstawą do zakwalifikowania na zajęcia są wyniki diagnozy przeprowadzonej u  psychologa w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.