AKTUALNOŚCI
Bal karnawałowy 2024
10 stycznia 2024r., w naszej szkole, odbyła się wspaniała zabawa karnawałowa.
Wszystkie klasy świetnie bawiły się przy trafnej dobranej muzyce.
Jak przystało na super zabawę, były gry, konkursy i nawet quiz dotyczący wiedzy o szkole.
Dzieci były bardzo zadowolone, a o to chodzi w dobrej zabawie!
3
Koncert Kolęd i Pastorałek
Koncert Kolęd i Pastorałek to jedno z najpiękniejszych wydarzeń naszej szkoły. Jak zwykle, uczniowie nie zawiedli i zachwycili widownię śpiewem, tańcem, grą aktorską, grą na instrumentach muzycznych. To był wieczór pełen wzruszenia, radości, wspólnego śpiewania i świętowania!
Likwidacja oddziału przedszkolnego
Szanowni Rodzice,
11 stycznia 2024 r. Rada m.st. Warszawy podjęła uchwałę nr XCIII/3038/2024 w sprawie zamiaru przekształcenia Szkoły Podstawowej nr 77 im. Wandy Chotomskiej w Warszawie, ul. Samogłoska 9, poprzez likwidację oddziału przedszkolnego.
Przekształcenie będzie polegało na likwidacji z dniem 31 sierpnia 2024 r. oddziału przedszkolnego funkcjonującego w naszej w szkole.
Marzenna Narojek
Dyrektor SP77
UCHWAŁA NR XCIII/3038/2024
RADY MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY
z 11 stycznia 2024 r.
w sprawie zamiaru przekształcenia Szkoły Podstawowej nr 77 im. Wandy Chotomskiej w Warszawie, ul. Samogłoska 9 poprzez likwidację oddziału przedszkolnego
Na podstawie art. 29 ust. 1 pkt 1 i art. 89 ust. 1 i 9 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2023 r. poz. 900, 1672 i 1718 i 2005) uchwala się, co następuje:
§ 1. Wyraża się zamiar przekształcenia z dniem 31 sierpnia 2024 r. Szkoły Podstawowej nr 77 im. Wandy Chotomskiej w Warszawie, ul. Samogłoska 9, poprzez likwidację oddziału przedszkolnego.
§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Prezydentowi m.st. Warszawy.
§ 3. Uchwała podlega publikacji w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Stołecznego Warszawy i na Elektronicznej Tablicy Ogłoszeń Urzędu m.st. Warszawy (https://eto.um.warszawa.pl) oraz ogłoszeniu poprzez wywieszenie na tablicy informacyjnej Szkoły Podstawowej nr 77 im. Wandy Chotomskiej w Warszawie, ul. Samogłoska 9.
§ 4. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Wiceprzewodniczący
Rady m.st. Warszawy
(-)
Sławomir Potapowicz
Niesamowita lekcja historii
Dnia 19 grudnia dziewczyny z 7a przygotowały niesamowitą lekcję historii dla uczniów i uczennic swojej klasy. W ramach konkursu organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz MCSDS przybliżyły historię niesamowitych kobiet – uczestniczek Powstania Warszawskiego. Młodzież bliżej poznała historię Ireny Sendlerowej, Anny Tkaczyk -Stawskiej i Zofii Czekalskiej.
W ramach projektu uczestniczki przygotowały prezentację przybliżającą historię tych niesamowitych kobiet oraz grę w aplikacji Kahoot, która włączyła do aktywnego udziału w lekcji całą klasę. Kolejną częścią ich projektu był escape room, podczas którego dziewczyny wcieliły się w bohaterki powstania. Klasa mogła utrwalić zdobytą wcześniej wiedzę oraz poczuć atmosferę miasta w trakcie powstania. Zadania przerywane były alarmami bombowymi, które utrudniały wykonywania zadań. Dziewczyny doskonale zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie oraz organizatorskie.
Na koniec odbyło się uroczyste ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród.
Nino Syska, Aniu Bryll, Polu Pachulska, Alu Święcicka i Julio Szyja dziękujemy za niesamowitą lekcję historii i życzymy powodzenia w konkursie!
Spotkanie z Mariuszem Jędrzejko
W dniu 14 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z profesorem Mariuszem Jędrzejko, wybitnym pedagogiem społecznym i socjalnym, doktorem w zakresie pedagogiki specjalnej, doktorem habilitowanym nauk społecznych oraz profesorem Akademii Nauk Stosowanych. Profesor Jędrzejko jest twórcą i dyrektorem naukowym Centrum Profilaktyki Społecznej, jednej z największych polskich platform profilaktyki zachowań ryzykownych i uzależnień. Kieruje Ośrodkiem Wsparcia dla Dzieci i Dorosłych z Uzależnieniami i Zaburzeniami w Józefowie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w bezpośredniej pracy z młodzieżą dysponuje on nie tylko ogromną wiedzą teoretyczną, lecz także nawykami praktycznymi, które sam wykorzystuje jako ojciec. Ta perspektywa jest nieoceniona w przekazywaniu wiedzy, ponieważ profesor tłumaczy rodzicom zagadnienia, które sam doskonale poznał i doświadczył tak z poziomu specjalisty, jak i rodzica.Nasze dzieci nie są złe - mówił profesor - jeśli postępują nie tak jak trzeba, to nasza wina. One robią tyle, na ile my im pozwalamy. Musimy ustalać im zasady. Dzisiaj nasze dzieci mają wszystko, nasz błąd wychowawczy polega na tym, że chcemy zagłaskać je, dać im wszystko od razu.Ludzie, którzy rozumieją granice, będą szanowali drugiego człowiek. Na spotkaniu rodzice otrzymali wiele przykładów i wskazówek do pracy wychowawczej nad sobą i swoimi dziećmi. Liczne przybycie słuchaczy potwierdza nam to, że niezmiernie ważnym tematem jest wychowanie naszych dzieci w nurcie wartości, norm i granic.
1
Kobiety nauki z Mazowsza
W Szkole Podstawowej nr 77 w Warszawie, z inicjatywy uczennic z kl.8c, został przeprowadzony cykl zajęć dla uczniów kl.1-3 w ramach projektu uczniowskiego pt. "Kobiety nauki z Mazowsza". Dziewczęta z dużym zaangażowaniem poprowadziły zajęcia, podczas których nasi najmłodsi uczniowie poznali życie i działalność znanych kobiet ze świata nauki. Lekcje, które mały charakter zabawy,dostarczyły maluchom wielu ciekawych informacji na temat m.in.: Marii Curie-Skłodowskiej, Zuzanny Stromenger, Anny Tomasiewicz-Dobrowskiej i Ireny Sendlerowej. Były to bardzo ciekawe zajęcia, podczas których dzieci wykazały się dużą kreatywnością i chęcią współpracy w grupie. Projekt uczniowski Kobiety nauki powstał w ramach udziału szkoły w VI edycji konkursu wiedzy o Mazowszu
1
Jasełka
Boże Narodzenie to czas, kiedy miłość króluje w naszych sercach, a wszelkie waśnie gasną. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły, tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. W tegorocznym przedstawieniu odnieśliśmy się do naszej codzienności, goszczący w niej pośpiech, materializm i wszechobecny brak uwagi na to co się dzieje wokół nas. Dzieci w piękny sposób przypomniały o najważniejszych wartościach, które przekazał nam Jezus Chrystus 2000 lat temu oraz powtarzał Jan Paweł II : „ Jeżeli cokolwiek warto na tym świecie czynić , to tylko jedno - miłować!” Przedstawienie ukazało tę najwyższą wartość w życiu człowieka.
Do przedstawienia przygotowali dzieci: siostra Barbara Masewicz, ks. Marcin Wolak, Anna Hetnał.
Nasze media społecznościowe
Kalendarz
- gru
- 11
- Dzień otwarty (klasy 4–8)
- 11.12.
17:30-19:00 - Wydarzenie z życia szkoły
- gru
- 12
- Dzień otwarty (klasy 1–3)
- 12.12.
17:30-19:00 - Wydarzenie z życia szkoły
- gru
- 20
- Ostatni dzień na przekazanie informacji o zagrożeniach oceną niedostateczną uczniom i ich rodzicom na I półrocze
- 20.12.
- Inne wydarzenie
- gru
- 23
- Zimowa przerwa świąteczna
- 23.12.-01.01.
- Przerwa świąteczna