• Lekcja w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej

• Uczniowie klas 8 rozszerzając wiedzę o społeczeństwie wzięli udział w zwiedzaniu Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej.

Przed wejściem do budynku Sejmu wszyscy musieli przejść kontrolę bezpieczeństwa, która wzbudziła zainteresowanie uczniów. Na początku Pani przewodnik zapoznała uczniów z makietą kompleksu budynków sejmowych a następnie przeprowadziła lekcję na galerii Sali Posiedzeń Sejmu RP. Uczniowie zapoznali się m.in. z historią Sejmu, jego funkcjami, organami, procesem ustawodawczym, ale też dowiedzieli się, w jaki sposób są karani posłowie za nieobecność podczas głosowania.

Sejmowy gmach większość widziała tylko na ekranach telewizyjnych, natomiast teraz będąc w samym środku, można było porównać swoje wyobrażenia i wczuć się w jego atmosferę. Wrażenie było ogromne. Sala posiedzeń Sejmu to piękne, obszerne pomieszczenie, z wyściełanymi zieloną tkaniną miejscami dla posłów, fotelem Marszałka Sejmu, Prezydenta, a w tle flaga narodowa z godłem Polski.

Wizyta w sejmie była dla wszystkich niezwykle ciekawą żywą lekcją historii i wiedzy o społeczeństwie.

• Projekt - Najmłodsza Akademia Językowa

• Pod okiem prowadzącej z Fundacji Języka Polskiego studentki - doktorantki z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, uczniowie klasy 3a wzięli udział w cyklu pięciu lekcji, które dotyczyły kwestii językowych, kulturowych, historycznych i varsavianistycznych.

Serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie P. za wspaniale przeprowadzone lekcje i ogromną dawkę wiedzy!

• Zebrania organizacyjne

• Zapraszamy rodziców uczniów rozpoczynających w roku szkolnym 2022/2023 naukę w klasie pierwszej oraz w oddziale przedszkolnym na zebrania organizacyjne z wychowawcami klas, które odbędą się w środę 22 czerwca o godz. 18.00.

Listy poszczególnych klas  pierwszych zostaną wywieszone przy wejściu do szkoły w poniedziałek  20 czerwca.

• Turniej szachowy

• 13 czerwca uczniowie klas trzecich wzięli udział w VIII Turnieju Finałowym ogólnopolskiego projektu Edukacja przez Szachy w Szkole. Zawody te organizowane  były przez Polski Związek Szachowy w partnerstwie m.in. z Miastem Stołecznym Warszawą.Uczniowie chętnie przystąpili do rywalizacji, żeby sprawdzić swoje umiejętności szachowe. Oprócz wielkich emocji uczestnicy mogli liczyć także na dobrą zabawę. Po turnieju wszyscy wrócili zadowoleni i uśmiechnięci.

• Rowerowy Maj - piknik

• Drodzy Rodzice i Opiekunowie

Serdecznie zapraszamy Was i Wasze dzieci na Piknik Ekologiczny, podczas którego oficjalnie zakończymy tegoroczną kampanię Rowerowy Maj dla klimatu. Piknik odbędzie się 18 czerwca 2022 r. na terenie przyległym do Pawilonu Edukacyjnego Kamień, ul. Wybrzeże Puckie 1.

• Udział w Projektwoche

• W tym roku nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w Projektwoche - warsztatach z języka niemieckiego. Zajęcia były organizowane za pośrednictwem Instytutu Austriackiego i prowadzone w języku niemieckim przez studentki z Uniwersytetu w Wiedniu. Przez pięć dni około 50 uczniów rozwiązywało różnego rodzaju zadania językowe i przygotowywało prezentacje. To było prawdziwe wyzwanie! Dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy za rok :)