Zima w mieście

e-Dziennik

Poniedziałek 21.01.2019

Grafik obiadów klasy 1 - 8

liczba odwiedzin: 1958695

Wars i Sawa

Certyfikaty

Cool 77

Mapa

Stowarzyszenie SAMOGŁOSKA SP77

Numer konta: 

 27 2030 0045 1110 0000 0281 9700 
 

Pomóżmy Patrykowi

Zobacz jak możesz pomóc

Konkurs „Moja mała Ojczyzna”

28 listopada w Szkole Podstawowej nr 80 odbył się konkurs wiedzy „Moja mała Ojczyzna”. W konkursie brali udział uczniowie z klas trzecich z bielańskich szkół. Zespół z naszej szkoły zdobył III miejsce! Uczniowie wykazali się znajomością symboli narodowych i Bielan, umiejętnością czytania planu miasta i gminy, znajomością podań, legend, zabytków i zwyczajów oraz wiedzą na temat sławnych Polaków. Serdeczne gratulacje dla uczniów, którzy reprezentowali naszą szkołę.
 
Michał Kopeć 3a
Franciszek Kwiatek 3a
Michał Molenda 3a
Alina Strzemecka 3a
Stanisław Koselak 3b
                                                                           

Kiermasz świąteczny

Szanowni rodzice i uczniowie,

 

serdecznie dziękujemy za hojne wsparcie kiermaszu bożonarodzeniowego. Zebraliśmy w sumie ponad cztery tysiące złotych, które zostały przekazane na konto Natalki. Szczególne podziękowania należą się rodzicom, którzy swoim rękodziełem wsparli naszą inicjatywę. Uczniom zaś dziękujemy za czas poświęcony na stworzenie razem z nami ozdób, kartek oraz dekoracji, które następnie z wielkim zaangażowaniem sprzedawali. Życzymy wszystkim wesołych świąt Bożego Narodzenia i do zobaczenia przy następnym kiermaszu!
 

                   

 

skan_przelew.pdf

Bielańska Olimpiada Językowa

13 grudnia 2018r. w BOK-u odbyło się rozdanie nagród w Bielańskiej Olimpiadzie Językowej, która była przeznaczona dla uczniów klas siódmych. Uczestnicy podczas rozwiązywania zadań konkursowych musieli wykazać się nie tylko znajomością różnych języków obcych, lecz także wiedzą ogólną z zakresu lingwistyki.

Z dumą możemy powiedzieć, że podczas odczytywania nazwisk laureatów na pierwszym miejscu padło imię Oliwii Okoń z 7a. Nasza uczennica pokonała tym samym rywali z kilku innych bielańskich szkół. Oczywiście gratulacje należą się także wszystkim pozostałym uczestnikom, między innymi Kalinie Kwiatkowskiej i Kamilowi Zarembskiemu - udowodnili, że posiadają ogromną wiedzę i umiejętności. Wszystkim życzymy dalszych wspaniałych sukcesów!

                                                      

Andrzejki

29 listopada około dwustu uczniów klas starszych brało udział w zabawie andrzejkowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski i Radę Rodziców. Tańczono przy muzyce DJ-ów z klas 8, swoją przyszłość można było poznać na podstawie przepowiedni z wosku i atramentu, które przygotowali wróżbici z klasy 7a, dowiedzieć się, o czym mówią karty od iluzjonistów z klasy 5a i 6c. Zgłodniali częstowali się ciasteczkami z wróżbą upieczonymi przez mistrzów kuchni z 5 c, a spragnieni oblegali bufet z piciem obsługiwany przez Samorząd.  Również w przygotowaniu dekoracji mogliśmy liczyć na samych uczniów. Wszystkim bardzo dziękujemy!

            

Rocznica śmierci F.Chopina

17 października  minęła 165 rocznica śmierci  F.Chopina. Z tej okazji klasy O-III zostały zaproszone do obejrzenia krótkiego filmu oraz wystawy o wielkim polskim kompozytorze, którą zorganizowała biblioteka szkolna. Po prezentacji został ogłoszony konkurs plastyczny o F.Chopinie. 

V Bielański Konkurs Fotograficzny „Flora i fauna w obiektywie”

V Bielański Konkurs Fotograficzny „Flora i fauna w obiektywie” rozstrzygnięty

W tegorocznej edycji konkursu wzięli udział uczniowie z dziewięciu szkół bielańskich, którzy zgłosili ponad 170 zdjęć. Jury w składzie: Anna Stodulska, Barbara Skaczkowska, Ewa Zwolak oraz Katarzyna Rafał nagrodziło następujących uczestników:

­– w grupie klas I – IV

I miejsce – Zuzanna Sikorska z SP 209, klasa IIIa, zdjęcie nr 2

II miejsce – Jakub Tobiasz z SP 77, klasa Ic, zdjęcie nr 1 „Wiewiórka”

III miejsce – Artur Łoś z SP 273, klasa IIIa, zdjęcie „Dyląż – garbarz”

– wyróżnienia–

1 Bartosz Pańczak z SP 293, klasa IIIb, zdjęcie „Szczeżuja wiślana”

2 Aleksandra Fabisiak z SP 293, klasa IVa, zdjęcie „Polujący kot”

3 Ignacy Grodzki z SP209, klasa IVc, zdjęcie „Wiewiórka”

4 Szymon Więc z SP273, klasa IIa, zdjęcie „Żuk”

5 Amelia Molik – Opolska z SP 247, klasa IVc, zdjęcie nr 1

– w grupie klas V – VIII przyznano dwa pierwsze miejsca

I miejsce – Dagmara Gumieniak z SP 352, klasa Va, zdjęcie „Grzyb”

I miejsce – Tomasz Michalski z SP 77, klasa Vb, zdjęcie „Skowronek”

II miejsce – Maja Szczepańska z SP 223, klasa VIIc, zdjęcie nr 1

III miejsce – Jan Bystydzieński z SP 133, klasa Va, zdjęcie nr 1

– wyróżnienia–

1 Staś Sonczuk z SP 77, klasa Va, zdjęcie „Las Skrzypów i paproci”

2 Jagna Kowalska z SP 352, klasa Vb, zdjęcie „Kropla żywicy”

3 Kacper Pańczak z SP293, klasa Va, zdjęcie nr 1

4 Michał Królikowski z SP 223, klasa VIb, zdjęcie „Kot”

Nagrody zostaną dostarczone do szkół wyróżnionych uczniów. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy. Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy w przyszłym roku.

          

Fotorelacja z zajęć - Uniwersytet Mł. Odkrywcy UKSW

Pod poniższymi linkami można oglądać galerię zdjęć z kolejnych terminów 
zajęć w ramach projektu UMO. 

https://flic.kr/s/aHsmuK2Pj6
https://flic.kr/s/aHsmr9cjz7
https://flic.kr/s/aHskH29v3v
https://flic.kr/s/aHskL3YQYC

Integracyjny Bal Andrzejkowy

W sobotę 24 listopada, w Młodzieżowym Domu Kultury im. Marii Gwizdak, odbył się Integracyjny Bal Andrzejkowy.  Jak co roku, nasi wolontariusze uczestniczyli w organizacji balu oraz czuwali nad jego przebiegiem. Przygotowaliśmy konkursy andrzejkowe z nagrodami i słodki poczęstunek.  Znakomicie bawiliśmy się tańcząc z niepełnosprawnymi.
Zabawa była udana. Niepełnosprawni z terenu Bielan mogli kolejny raz doświadczyć serdeczności naszych wolontariuszy.

Zdjęcia pod obrazkiem.

                                                                                  

Stuosobowa sztafeta

100 km w 8:03:30 - taki czas uzyskała 100-osobowa sztafeta SP 77, która dziś dzielnie walczyła w Parku Młocińskim w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości Polski!
Te 100 km po parkowych ścieżkach pokonało w sumie:
89 uczniów klas 4-8
9 nauczycieli
1 przedstawicielka Rady Rodziców
1 absolwent

Bardzo dziękuję wszystkim - Rodzicom, Nauczycielom, Dyrekcji, Uczniom, dzięki którym tak fajna i niecodzienna impreza mogła się odbyć, jesteście wielcy!!!!! 
Wielkie dzięki również dla Burmistrza Grzegorza Pietruczuka oraz Magdaleny Borek za to, że znaleźli chwilę by nas odwiedzić i zagrzać do boju zawodników zmagających się ze 100-kilometrową trasą!

1000 lat POLSKO!!!

Trener Karol Galicz

Tutaj filmik z imprezy :)

https://www.youtube.com/watch?v=z5fcR6f1JlI
 

Wiem, co jem

Od 22.10.2018 odbył się w naszej szkole cykl warsztatów organizowany przez Urząd Miasta st. Warszawy. Warsztaty pt. Wiem, co jem obejmowały trzy, 45 - minutowe spotkania. Zajęcia prowadzone były przez trenerów mających wykształcenie z zakresu żywienia i dietetyki.Obejmowały następująca tematykę:  
1. Dobre śniadanie w domu i w szkole. Uczniowie zapoznali się z piramidą żywienia w formie zabaw.
2. Warsztaty kulinarne. Z przyniesionych produktów spożywczych zostały przygotowane potrawy śniadaniowe.
3. Aktywność fizyczna to podstawa zdrowia. Uczniowie brali udział w grach i zabawach ruchowych.
Warsztaty zostały bardzo dobrze ocenione zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli.

Zdjęcia pod obrazkiem.

Konkurs

Szanowni Państwo,
świetlica szkolna bierze udział w konkursie "Działaj z imPETem!". Nasze prace zostały zakwalifikowane, a dla zwycięzców czeka tablica multimedialna oraz upominek dla każdego dziecka ze zwycięskiej klasy. Wystarczy raz dziennie wejść na stronę:
www.dzialajzimpetem.pl (zakładka- głosuj na swoją szkołę) i oddać głos na SP 77 w Warszawie. Kryterium ograniczenia głosowania do 1 głosu jest jeden adres IP oraz jeden adres e-mail.
Prosimy o oddawanie głosów codziennie w terminie od 26 listopada do 7 grudnia.
Nasza szkoła może wygrać!

100 lat Niepodległej w naszej szkole…

W piątek, 9 listopada, lśniły białe koszule uczniów ubranych na galowo. Ściany klas i korytarzy zdobiły patriotyczne plakaty, hasła i nasze barwy narodowe.  Obchodziliśmy uroczyście 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę!

W podniosłej i przyjemnej atmosferze uczniowie z zapałem kleili biało - czerwone chorągiewki z papieru. Robili też inne, patriotyczne dekoracje. Prześcigali się w odpowiadaniu na pytania w historycznych quizach. Wszystkim dopisywały humory podczas gier oraz zabaw związanych tematycznie z dziejami naszego państwa. Wielu skorzystało z okazji i pomalowało twarze na biało-czerwono.  Na boisku, punktualnie o 11.11, podobnie jak w każdej szkole w Polsce, wszyscy zaśpiewali cztery zwrotki hymnu polskiego. Chwilę później nastąpił kolejny, wzruszający etap obchodów: uleciało w niebo sto białych i czerwonych baloników. Zebrani jeszcze długo spoglądali w niebo podekscytowani  balonikową atrakcją.

Ostatnim wydarzeniem tego wyjątkowego była akademia szkolna przygotowana przez klasę 8a. Uczniowie wcielili się w postaci z kolejnych, tragicznie kończących się powstań narodowych. Odśpiewano pieśni legionowe, „Rotę” oraz „Żeby Polska była Polską. Po dramatycznych obrazach pokazywanych na scenie, optymizm i nadzieję wniosła postać marszałka Józefa Piłsudskiego. Występ spowodował, że zarówno widzowie jak i aktorzy, wpadli w nastrój nieco patetyczny, ale jednocześnie radosny.

Bez wątpienia, każdy celebrujący tę rocznicę w naszej szkole, pomyślał sobie: „Jak dobrze cieszyć się wolnością!”

O wszystkim, co się wydarzyło, będziecie mogli przeczytać w zakładce „100-lecie Odzyskania Niepodległości”.        

Pamiętajmy…

Dzień 11 listopada 1918 roku na trwałe wpisał się w karty naszej historii. Dla Europy oznaczało to koniec I wojny światowej, a dla Polaków urzeczywistnienie snu o wolnej i niepodległej Ojczyźnie.

Dziś żyjemy w wolnym i niepodległym kraju, dlatego pielęgnujmy pamięć o Polakach, którzy przelali krew za naszą wolność.

Finał zbiórki

Szanowni rodzice, uczniowie i pracownicy szkoły, jak zwykle nie zawiedliście. Dzięki Waszym wrażliwym sercom bezdomne zwierzęta ze schronisk w Nowym Dworze Mazowieckim i Józefowie spokojniej przetrwają zimę. Ciepłe poduszki i koce trafiły również do bezdomnych kotów zamieszkujących teren UKSW.

Serdecznie dziękujemy!!!

podziekowanie_1.pdf

podziekowanie_2.pdf

Dzień zdrowego jedzenia i picia

W dniu 8 listopada 2018r., tym razem w Szkole Podstawowej nr 187, po raz kolejny z inicjatywy Burmistrza Dzielnicy Bielany doszło do spotkania bielańskich szkół podstawowych pod hasłem "Dzień zdrowego jedzenia i picia". Przedstawiciele młodzieży naszej szkoły wraz z opiekunem, Panią Marzeną Siejką, zaprezentowali stoisko z lodami, które były sporządzane przy użyciu robota kuchennego, wygranego przez szkołę w konkursie "Szkoła na widelcu". Stoisko z lodami spotkało się z szerokim zainteresowaniem wszystkich uczestników. Prezentowane przez nas wyroby były bardzo smaczne i kolorowe, gdyż były sporządzone ze świeżych i mrożonych owoców.

                                         

 

 

Ślubowanie klas pierwszych

W czwartek, 18 października 2018 roku, odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów. Było to ogromne przeżycie dla najmłodszych uczestników szkolnej społeczności. 
   Pierwszoklasiści przyrzekali: być dobrym i uczciwym, strzec honoru oraz dobrego imienia szkoły, szanować nauczycieli, przełożonych i rodziców, uczyć się tego, co piękne, kochać Ojczyznę. Pani dyrektor Marzenna Narojek pasowała na ucznia poprzez symboliczne dotknięcie lewego ramienia dużym, ozdobnym piórem. Każdy świeżo pasowany pierwszak otrzymał pamiątkowy dyplom. Dzieci zaprezentowały również jakie nowe umiejętności zyskały od pierwszego września. 
     Wszystkim pierwszoklasistom życzymy jak najlepszych wyników w nauce, wielu powodów do radości i... by czuli się w naszej szkole jak w domu! :)

                                                                                                    

V Bielańskim Konkursie Fotograficznym „Flora i fauna w obiektywie”

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w V Bielańskim Konkursie Fotograficznym „Flora i fauna w obiektywie”, który rozpocznie się: 29 października 2018 r.

Organizatorami konkursu są:

 

·        Wydział Oświaty i Wychowania Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy; 

 

·        Szkoła Podstawowa nr 77. 

Przed przystąpieniem do konkursu prosimy o zapoznanie się z regulaminem.    

Życzymy powodzenia!!!
 

Dzień Papieski

15 października 2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Papieski. Z tej okazji ósmoklasiści wraz z księdzem Mariuszem Figurą przygotowali quiz. Kilkuosobowe drużyny zadawały pytania dotyczące Jana Pawła II uczniom z wszystkich klas. Ci którzy odpowiedzieli na nie poprawnie, otrzymywali upominki. Zdecydowanie największą nagrodę stanowiły pyszne kremówki. Większość uczniów ubrało się na biało i żółto, co miało symbolizować flagę państwową Watykanu i papieża.

Społeczność szkolna bardzo ciepło przyjęła obchody Dnia Papieskiego, przez cały poniedziałek w szkole panowała wyjątkowa atmosfera.

Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt przypada 4 października. Tego dnia również obchodziliśmy go w naszej szkole. Była to doskonała okazja, by uwrażliwić dzieci na temat szacunku do istot żywych i porozmawiać o tym jak dbać o naszych milusińskich. Oprócz pogadanki przeprowadzonej w klasach na temat  zwierząt i ich święta został  zaprezentowany interesujący filmik edukacyjny.

Z tej okazji uczniowie klas 0-3 mogli przyjść do szkoły w stroju swojego ulubionego zwierzęcia. Wszyscy uczniowie, zarówno klas 1-3 jak i 4-8 świetnie bawili się przyniesionymi z domu pluszowymi zwierzakami i z chęcią pozowali do zdjęć, co sprawiało im ogromną frajdę.

                                                                                            Samorząd klas 1-3 oraz Samorząd 4-8

            

Zbiórka elektrośmieci!

22-26.10.2018 (poniedziałek - piątek) w godzinach 8-17.30

Z okazji obchodzenia Międzynarodowego Dnia Bez Elektrośmieci świetlica szkolna organizuje zbiórkę elektrośmieci, która odbędzie się od 22 do 26 października 2018. Śmieci oddawać będzie można w szkole, w godzinach 8:00 - 17:30.

Weź aktywny udział w zbiórce i przynieś zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny do szkoły

Oddać będzie można: 
- komputery, telewizory, radia, telefony, drukarki
- suszarki, żelazka, odkurzacze, zużyte baterie

- duże AGD lodówki, pralki

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w szkolną inicjatywę.

 

Zebrane elektrośmieci wymienimy na pomoce dydaktyczne

Akcja Sprzątanie Świata

Dnia 21 września 2018 roku Szkoła Podstawowa nr 77 przy ul. Samogłoska 9  wzięła udział w Akcji Sprzątania Świata. Uczniowie porządkowali teren wokół budynku szkoły, jak również tereny zalesione w najbliższej okolicy.

Celem corocznej akcji jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej , kreowanie postaw przyjaznych środowisku, promowanie regionalnej gospodarki odpadami, wspieranie lokalnych inicjatyw służących ochronie środowiska oraz szerzenie wiedzy o ochronie przyrody.

Musimy pamiętać, że stan naszego środowiska zależy od nas samych. Zatem sprzątajmy świat i dbajmy o naszą planetę.

                                                                

Europejski Dzień Języków

26.09. 2018 obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. W tym dniu szczególne podkreślaliśmy różnorodność kulturową i językową na świecie oraz to, że warto uczyć się języków i poznawać inne kultury. Nasze lekcje obfitowały w gry, zabawy i Kahooty, które były przygotowane przez uczniów klas 4-6. Łamaliśmy języki odczytując ‘tongue twisters’ i odszyfrowywaliśmy ciekawostki językowe z kodów qr. Ponadto, uczniowie przygotowali prezentacje i plakaty o Włoszech, Japonii, Węgrzech, Francji, Szkocji, Irlandii oraz UK. Na języku niemieckim, klasa ósma, uczyła się zwrotów grzecznościowych po niemiecku i ukraińsku oraz poznawała informacje kulturowe o tych krajach. Warto zaznaczyć, że część prezentacji została wykonana przez uczniów obcojęzycznych, którzy pochodzą z wcześniej wymienionych krajów.

W klasach 0-3 podróżowaliśmy po Europie, witaliśmy się w różnych językach i śpiewaliśmy Panie Janie po angielsku, niemiecku i hiszpańsku. Nasza koleżanka, Nicole, zaśpiewała piosenkę po rumuńsku.

Aby było ciekawiej, z okazji EDJ, matematyka w klasie szóstej była w tym dniu po angielsku. Uczniowie przygotowali plakaty związane z geometrią, krzyżówkę i wykreślankę utrwalające terminologię, a na koniec obejrzeliśmy film o bryłach po angielsku . Natomiast klasa 7, podczas lekcji biologii, poznawała nazwy kości człowieka po łacinie i angielsku, a  za modela posłużył szkolny eksponat.

Dzisiaj było również smacznie, bowiem uczniowie przygotowali smakołyki, które kojarzą się z różnymi kulturami, tj. guacamole, sushi, tiramisu, ciasteczka z wróżbą, ciastka francuskie, babeczki ozdobione flagami i lemoniadę.

Wszyscy zgodnie stwierdził, że to był bardzo udany dzień.

“Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze.” – Frank Smith

                                                         

Galeria pod zdjęciem.     

 

 

 

 

Piknik

W sobotę, 15 września, odbył się w naszej szkole wyjątkowy piknik. Zabawę poprzedziły przemówienia przedstawicieli Urzędu Dzielnicy Bielany oraz Dyrekcji SP77. Swoją obecnością zaszczycił nas burmistrz Tomasz Mencina  i jego zastępca - Grzegorz Pietruczuk.

 

Trzeba podkreślić, że to właśnie Pan Burmistrz sponsorował kilka atrakcji na tej imprezie – największy zachwyt u najmłodszych uczestników wzbudzała dmuchana zjeżdżalnia. Choć pogoda była kapryśna, uczestnikom dopisywał świetny humor. Kolorowe balony i wesoła muzyka były optymistyczną oprawą festynu…i dodawały energii nawet podczas deszczu. Rodzice wraz z dziećmi przygotowali smakowite, zdrowe potrawy. Były sałatki owocowe oraz świeże soki. Dla łasuchów serwowano domowe  ciasto. Wspaniale pachniała kiełbaska z grilla, którą każdy mógł się poczęstować. Amatorzy mleka mieli nawet okazję wydoić krowę! Na szczęście… sztuczną, żywa nie miałaby tyle cierpliwości, ponieważ chętni ustawiali się w długiej kolejce. Nasi wuefiści organizowali rozmaite, fascynujące konkursy i zawody, które w pewnym momencie zaczęły się odbywać w budynku z powodu niesprzyjającej aury. Ważnym elementem imprezy był pokaz obrazów Elżbiety Bogusławskiej, niegdyś nauczycielki naszej szkoły. 

Tak oto przebiegała  szkolna impreza, na której każdy znalazł coś dla ducha i coś dla ciała. Kolejny taki festyn za rok – już zapraszamy!

Daj się zauważyć

19 września 2018 roku uczniowie klas pierwszych naszej szkoły uczestniczyli w konferencji, na którą zostali zaproszeni przez burmistrza dzielnicy Bielany. Dzieci dzięki maskotce policji - Panu Borsukowi - mogły przypomnieć sobie najważniejsze zasady, które obowiązują ich jako uczestników ruchu drogowego. Na zakończenie burmistrz wręczył małym gościom bardzo przydatne zestawy odblaskowe. Serdecznie dziękujemy za możliwość spotkania i słodki poczęstunek!     

        

   

Ubezpieczenie NNW w roku szkolnym 2018/2019

Ubezpieczenie NNW - wariant I

Kwota ubezpieczenia - 12 000 zł

Składka - 46 zł - płatna do dnia 31 października 2018 (pokój 120)

 

Ogólne warunki ubezpieczenia oraz deklaracje przystąpienia do polisy PZU Edukacja:

Ogólne Warunk Ubezpieczenia NNW_PZU_Edukacja.pdf

Tabela_norm_oceny_procentowej_trwalego_uszczerbku_na_zdrowiu.pdf

UCZNIOWIE Deklaracja_przystapienia_NNW.pdf

NAUCZYCIELE Deklaracja_-_przystapienia_NNW_OC_.pdf

Inauguracja roku szk. 2018/2019

3 września 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 77 im. Wandy Zieleńczyk odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019.

Ceremonię rozpoczęło odśpiewanie hymnu państwowego.

Na uroczystość, którą poprowadziły panie: Marzena Narojek, Katarzyna Sikorska i Małgorzata Alinowska, przybyli uczniowie wraz ze swoimi rodzicami. Były przemówienia pełne słów dodających otuchy. Oczywiście, najwięcej wrażeń mieli pierwszoklasiści, który dopiero zaczynają swoją szkolną karierę. Oficjalnie zostali przedstawieni nowi nauczyciele, wychowawcy oraz psychologowie i pedagodzy. Przywitano ich bardzo serdecznie.

W ten sposób grono pedagogiczne jak i uczniowie zapoczątkowali rok szkolny.

Stypendia 2018/19

oswiadcz_o_zamieszkaniu(1).pdf

oswiadczenie_o_zarobkach(1).pdf

stypendia_informacja_wstepna(1).pdf

wniosek-o-stypendium-szkolne-nowy-od-10918-rodo2(1).pdf

wniosek-o-zasilek-szkolny-nowy-od-1092018-rodo2(1).pdf

wymagane_dokumenty-Stypendium_Szkolne(1).pdf

 

Szanowni Państwo,
 
Jest możliwość dofinansowania przez Dzielnicę Bielany obiadów dla ucznia, rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Należy wypełnić wniosek oraz dołączyć zaświadczenie o dochodach bądź oświadczenie (wzór powyżej ogłoszenia). Wniosek,  należy złożyć do 14.09.18 do pedagoga szkolnego.
Więcej informacji u pedagoga szkolnego.

 

Wzor_wniosku_stypendium_posilek_dla_ucznia(1).pdf

Finał kiermaszu świątecznego

Kiermasz Wielkanocny w SP 77 to już kilkuletnia tradycja. W tym roku również nie zawiedliście. Dziękujemy Wam, wszystkim uczestnikom tej pięknej charytatywnej akcji. Dzięki Waszej hojności konto Patryka zostało zasilone kwotą 3500 zł.

 

 

Egzamin próbny dla klas 7

Próbne egzaminy ósmoklasisty
10 kwietnia - język polski 8:50 - 11:00
11 kwietnia - matematyka 8:50 - 10:40
12 kwietnia - język angielski 8:50 - 10:30

Konkurs ,,Palma Wielkanocna"

Z przyjemnością informujemy, iż IV Bielański Konkurs Charytatywny  ,,Palma Wielkanocna" został rozstrzygnięty.

 
Oto lista osób nagrodzonych w konkursie:                                                             
 
Klasy 0-3
1. Maja Mołdawska kl. 3d SP 247
2. Julia Szyja kl. 1a SP 77
3. Jaś Miriuk kl. 1b SP 209
 
Klasy 4-7
1. Julia Trębicka kl. 6c SP 209
2. Daria Wierzbicka kl. 5d SP 209
3. Karolina Pypczyńska kl. 4 SP 223
 
Prace wyróżnione:
Gabriella Stasiak kl. 1a SP 223
Julia Janicka kl. 5d SP 209
Helena Stępień kl. 2a SP 209
Alicja Cieszkowska kl. 5a SP 209
Mateusz Kempa kl. 5a SP 209
Marcelina Bieżuńska kl. 1a SP 77
Dominika Lisek kl. 4c SP 77
Wiktoria Lisek kl. 3b SP 77
Lena Redak kl. 1c SP 77
Pola Dyrda kl. 3c SP 247
Paweł Grzybowski kl. 7c SP 370
 
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za tak duży odzew i zaangażowanie. 
 
Organizatorzy Konkursu
Anna Stodulska, Martyna Musiał 

„Bielany – moja ojczyzna”

Paweł Niedziela z kl. 7c zajął I miejsce w Bielańskim Konkursie Młodego Poety – „Bielany – moja ojczyzna”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

                                                     

THE BAT KID

 

"Płynie Wisła płynie"

W międzyszkolnym konkursie przyrodniczym ,,Płynie Wisła płynie", wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z różnych dzielnic Warszawy. Do organizatorów wpłynęło ponad 98 prac. Miło nam poinformować, że nasz uczeń z klasy 7b Jan Ługowski został laureatem i 15 lutego osobiście odebrał nagrodę i wyróżnienie.

                                                                                          

    

 

Sukcesy siatkarskie naszych uczniów

Początek drugiego semestru nasi uczniowie rozpoczęli sukcesami sportowymi w rozgrywkach międzyszkolnych. Na odbywających się w pierwszym tygodniu po feriach Mistrzostwach Dzielnicy Bielany w mini piłce siatkowej reprezentacja zarówno dziewcząt jak i chłopców zdobyła miejsca medalowe
W rywalizacji dziewcząt, po 4 grupowych spotkaniach, drużyna awansowała do półfinału, w którym to pokonała 2:1 SP 187. W grupie Mistrzowskiej walczącej o medale lepsze od naszych dziewczyn okazały się drużyny SP 289 oraz SP 370, tym samym nasza drużyna żeńska zdobyła brązowy medal Mistrzostw Dzielnicy

Chłopcy rywalizowali dzień później i po rywalizacji w trudnej grupie awansowali do półfinału, w którym okazali się lepsi od SP 80. W grupie Mistrzowskiej drużyna chłopców udanie zrewanżowała się za porażkę grupową szkole SP 53 i ostatni mecz grali o złoto z SP 187. Po bardzo zaciętym boju i meczu pełnym zwrotów akcji przegrali 1:2 i tym samym zostali wicemistrzami Dzielnicy Bielany

Poniżej nasze medalowe składy:

Dziewczęta:

Kwakowicz Katarzyna (5b)
Jędrzejewska Maja (5c)
Kamińska Maja (5c)
Miros Alicja (5c)
Sawicka Maria (5c)
Dziubińska Wiktoria (6a)
Rupniewska Noemi (6a)
Stiller - Romanowska Hanna (6a)
Wilczewska Anna (6a)
Zajkowska Klaudia (7a)

Chłopcy:

Milanowski Kacper (5c)
Pankiewicz Filip (5c)
Kłoczewski Ignacy (6a)
Skierski Szymon (6a)
Stopczyński Bartosz (6a)
Zaremski Kornel (6a)
Burdach Konrad (7a)
Bursa Stanisław (7a)
Jarochiewicz Wiktor (7a)
Moderacki Igor (7a)

Szczegółowe wyniki i krótki artykuł nt Mistrzostw można znaleźć pod linkiem:

http://bielanynastart.pl/rywalizacja-szkolna/187-i-289-z-najlepszymi-mini-siatkarzami

    

 

Alfik matematyczny

Wyniki XXIII Konkursu Matematycznego Alfik matematyczny:

Kwiatek Franciszek kl 2 wynik bardzo dobry
Ogrodniczuk Michal kl 3 wynik dobry
Jastrzębski Patryk kl 4 wynik bardzo dobry
Owsiak Stanisław kl 5 wynik bardzo dobry
Maciejewski Bartłomiej kl 5 wynik bardzo dobry
Mrówczyński Kamil kl 5 wynik dobry
Stopczyński Bartosz kl 6 laureat
Ładyko Bartłomiej kl 6 wynik dobry
Owsiak Jan kl 7 wynik bardzo dobry

 

GRATULUJEMY!!!

Alfik humanistyczny

Nasi uczniowie w XXI edycji Alfika Humanistycznego osiągnęli następujące wyniki:

kl. 4

wynik bardzo dobry

Jakub Migdał

Kacper  Brylak

Lena Megger

Adam Strycharzewski

Tymon Koszarny

Alicja Gurbała

Maja Urcus

Mateusz Pessel

wynik dobry

Igor Jahannsen

kl. 5

Maria Królikowska – wynik bardzo dobry - XI miejsce

kl. 6

Bartosz Stopczyński  - wynik bardzo dobry

Igor Olszewski – wynik dobry

kl. 7

Zuzanna Pawłowska – wynik bardzo dobry

Ewa Skakun – wynik dobry

GRATULUJEMY!!!

Podziękowania od rodziców Natalki Machniak

Jasełka

W dniu 21 grudnia 2017 r. klasa 5a i chór pod opieką siostry Andżeliki Marczuk i

pani Beaty Prusik wprawiły nas w świąteczny nastrój “Jasełkami”.

Bardzo dziękujemy!!!

 

 

 

 

Kiermasz świąteczny - podsumowanie

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy tak hojnie wsparli  szczytną inicjatywę kiermaszu świątecznego. Dzięki Państwu i Waszym dzieciom zebraliśmy rekordową sumę 4138,61 zł. Cała zebrana kwota zostanie przekazana na leczenie Natalki Machniak.

Dziękujemy!!!

                          

 

 

 

 

Światowy Dzień Wolontariatu

Dnia 05.12.17r. w Urzędzie Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy odbyła się uroczystość z okazji Światowego Dnia Wolontariatu. W tym dniu zostały przyznane nagrody i wyróżnienia wolontariuszom, którzy szczególnie wyróżnili się w działaniach na rzecz osób potrzebujących. Po raz kolejny nasi wolontariusze nie zawiedli. Za swoją całoroczną pracę tytuł Wolontariusza Roku 2017 otrzymał Bartek Grocki oraz Marta Barzykowska z klasy VIIa. Statuetki, dyplomy i kosze ze słodyczami przyjęli z rąk Burmistrza Dzielnicy Bielany panaTomasza Menciny.

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym wolontariuszom.

 

 


 

Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!

W IV Bielańskim Konkursie Fotograficznym „Flora i fauna w obiektywie” wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z całej dzielnicy. Do organizatorów wpłynęło ponad sto siedemdziesiąt prac. Dziękujemy za udział w rywalizacji i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnej edycji. Poniżej przedstawiamy listę nagrodzonych osób. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom.

Uczestnicy rywalizowali w trzech grupach wiekowych:

1. Uczniowie klas V – VII

I miejsce – Małgorzata Jabłonowska klasa V SP 133

II miejsce – Iwo Strachota klasa V SP 133

III miejsce – Krystian Michalak klasa VII SP 273

Wyróżnienia:

– Artur Braun klasa V SP 77

 – Małgorzata Kuczyńska klasa VII SP 77

– Zuzanna Zaobidnyj klasa VII SP 352

2.  Uczniowie klas III – IV

I miejsce –  Tomasz Michalski klasa IV SP 77

II miejsce – Jan  Malanowski klasa III SP 273

III miejsce – Zofia Krysińska klasa III SP 293

Wyróżnienia:

– Adam Sosna klasa III SP 293

– Marcel Pecho klasa IV SP 293

– Jan Laskowski klasa IV SP 293

– Franciszek Wieszczycki klasa III SP 187

2. Uczniowie klas I – III

I miejsce – Jakub Masternak klasa II SP 187

II miejsce –  Hanna Bednarczyk klasa II SP 293

III miejsce – Dorota Braun klasa I SP 77

Wyróżnienia:

– Przemysław Wlekły klasa II SP 133 

Laureaci zostaną powiadomieni o terminie i miejscu doręczenia nagród drogą elektroniczną.

                                           

 

Sukcesy sportowe

Nasza szkoła zajęła 3 miejsce w mistrzostwach dzielnicy Bielany w koszykówkę. Koszykarkom gratulujemy!!!

                                     

Dzień Misia 2017

24 listopada 2017r. obchodziliśmy niezwykłe święto – Dzień Pluszowego Misia. Tym razem głównymi bohaterami uroczystości zostali przyjaciele ze Stumilowego Lasu, Miś Uszatek, Miś Paddington oraz Miś Remiś. Korytarze wypełniły kolorowe pluszaki naszych bohaterów, Kubusia Puchatka, Kłapouchego, Prosiaczka, Królika, Tygryska, a także inne ulubione przytulanki dzieci. 

Uczniowie klasy 1b i 1c przygotowali program artystyczny dla kolegów z klas 1-3. Był czas na piosenki i scenki teatralne. Pod koniec uroczystości został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny pt. „Mój Miś” adresowany do uczniów klas 1-3. Wśród zebranych prac dominowały rysunki i obrazki malowane farbami, ale znalazły się również formy przestrzenne oraz lepione z masy solnej. Kierując się takimi kryteriami jak staranność wykonania, wkład własny dziecka i pomysłowość, komisja wyłoniła laureatów i tradycyjnie nagrodziła Pluszowym Misiem.

Dziękujemy wszystkim uczniom za włączenie się do wspólnego świętowania. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

Kliknij w misie, a zobaczysz fotorelację:)

Dzień Dobrego Jedzenia w SP 77

„Zdrowa przekąska. Zdrowe żywienie – mądre myślenie” - pod takim hasłem 17 listopada odbył się po raz dziewiąty Bielański Dzień Dobrego Jedzenia. Nasza szkoła pełniła zaszczytną funkcję gospodarza imprezy. Na zaproszenie do udziału w tym ważnym wydarzeniu odpowiedzieli dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie z siedemnastu bielańskich szkół podstawowych.

Licznie zebranych gości powitała pani Dyrektor Marzenna Narojek. Uroczystość swoją obecnością zaszczycił Burmistrz Dzielnicy Bielany pan Tomasz Mencina oraz Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania pani Zofia Gajewicz.

Uczniowie klasy II i III oraz członkowie szkolnego chóru przedstawili występ artystyczny. Ich wiersze i wesołe piosenki były odpowiedzią na pytania, w jaki sposób się odżywiać i o czym pamiętać, aby jedzenie dawało siłę i energię. Pani Marzena Siejka nauczycielka przyrody przygotowała prezentację o zdrowym odżywianiu.

Podczas drugiej części spotkania reprezentacje szkół mogły pochwalić się swoimi produktami. Różnorodne potrawy cieszyły zarówno oko jak i podniebienie. Młodzi kulinarni pasjonaci rozdawali przepisy, aby każdy mógł samodzielnie w swoim domu przygotować pyszne i zdrowe przekąski. My polecamy koktajle, do wyboru:

- koktajl zielony (szpinak, pietruszka, kiwi, roszpunka i mięta),

- koktajl czerwony (maliny, truskawki, czarna porzeczka),

- koktajl żółty (jogurt, banan, brzoskwinia, nasiona chia).

Mamy nadzieję, ze tegoroczne hasło przewodnie: „Zdrowe żywienie to mądre myślenie” będzie stanowiło podpowiedź podczas dokonywania wyboru, co zjeść.

Bielańska Gwiazdka

                                                  

Bielanska_Gwiazdka_-_program.pdf

Wolontariat

Wolontariusze naszej szkoły , jak co roku odwiedzili swoich przyjaciół z Domu Dziecka "Julin", z którymi miło spędzali czas. Przygotowali gry i zabawy oraz słodki poczęstunek. Było bardzo miło.
 
Nasi wolontariusze również uczestniczyli w andrzejkowym balu integracyjnym organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury im. M. Gwizdak w Warszawie. Przygotowali konkursy andrzejkowe z nagrodami oraz przynieśli ciasta przez siebie upieczone na poczęstunek dla niepełnosprawnych z terenu Bielan. Zabawa była znakomita,  na naszych wolontariuszy można zawsze liczyć.
                                                         
 

Święto 11 listopada

                                    

Konkurs z okazji Święta Niepodległości

                       

Finał zbiórki dla zwierzaków

Pragniemy podziękować Państwu za ogromną wrażliwość na los bezdomnych zwierząt. Efekty zbiórki organizowanej przez świetlicę i wolontariat przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Dary trafiły do zwierząt ze schronisk w Nowym Dworze Mazowieckim oraz Józefowie. Dzięki Państwa pomocy i zaangażowaniu dzieci, ich podopiecznym będzie łatwiej przetrwać nadchodzącą zimę. Za  okazane serce serdecznie dziękujemy.                                   

                                                                              

Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny- spotkanie z pierwszakami

 

10.11.2017 W  naszej szkole odbyło się spotkanie naszych pierwszaków z przedstawicielką WORDu w Warszawie. Podczas zajęć w ramach kampanii Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny dzieci poznały rodzaje zagrożeń na jakie są narażone w codziennym życiu i jak się przed nimi chronić, na co zwrócić uwagę podaczs poruszania się po drogach i chodniakach, czego robić nie wolno a co trzeba aby być bezpiecznym i widocznym dla innych uczestników ruchu w szczególności kierowców. Na koniec spotkania dzieci otrzymały bardzo atrakcyjny zestaw odblaków.

Od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze, poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy. Zasada jest prosta: im jesteśmy bardziej widoczni, tym lepiej. W związku z tym Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie jak i Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Publicznego w porozumieniu z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego rozpoczęli w 2014 roku kampanię społeczną Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny.

O pieszych i rowerzystach często mówi się, że są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Nie mają do dyspozycji pasów bezpieczeństwa, ani poduszek czy kurtyn powietrznych, dlatego w razie wypadku są najbardziej zagrożeni. Dodatkowo jesienne warunki drogowe - wcześniej zapada zmrok, a rano dłużej jest ciemno - nie ułatwiają widoczności. W takich okolicznościach kierowca zauważy osobę w ciemnym ubraniu dopiero zodległości około 20-30 m. To za mało, aby w porę wyhamować. Już jeden element odblaskowy sprawia, że jesteśmy widoczni z ponad 150 m. Te dodatkowe metry często ratują nam życie. Zakładajmy więc elementy odblaskowe - zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i naszych dzieci! - apeluje marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

jestes_widoczny.pdf

                                                                               

Moja pierwsza karta biblioteczna

Dnia 8 października 2017 r. wszyscy uczniowie klas pierwszych naszej szkoły wzięli udział w gali zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną im. Stanisława Staszica oraz Urząd Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy.

Podczas gali Burmistrz Dzielnicy Bielany, pan Tomasz Mencina wręczył przedstawicielom klas pierwsze karty biblioteczne do Biblioteki Publicznej im. Stanisława Staszica. Następnie dzieci obejrzały wesołe przedstawienie pt. Jesienny liść. Na zakończenie uroczystości, było i trochę słodkości – mały poczęstunek w postaci pączków i soczków dla dzieci.

                                                                      

Światowy Dzień Zwierząt

Dnia 06.10.2017r. obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Uczniowie klas 0-3 mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę i dowiedzieć się wielu ciekawych wiadomości. Dzięki przygotowanym przez uczniów klasy 3c i 3e prezentacjom multimedialnym uczestnicy spotkania mogli uświadomić sobie, jak wiele gatunków zwierząt już wyginęło, jakie gatunki zwierzat są zagrożone wyginięciem. Uczniowie mogli usłyszeć różne ciekawostki na temat życia zwierząt. Na zakończenie wspólnego spotkania ogłoszono wyniki konkursu plastycznego: „Zwierzęta zagrożone wyginięciem”. Laureaci konkursu:

I miejsce Aneta Osińska z klasy 2c

II miejsce Nina Gębala z klasy 1c

III miejsce Lena Bąkowska z klasy 2b

Wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursie, serdecznie gratulujemy!

Nowe pozycje w bibliotece

         W bibliotece szkolnej są już dostępne nowe książki do wypożyczania nabyte w ramach

                    Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

                            Serdecznie zapraszamy!           

                    

Fauna i flora w obiektywie

Serdecznie zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w IV Bielańskim Konkursie Fotograficznym „Flora i fauna w obiektywie” organizowanym przez naszą szkołę. Konkurs rozpocznie się 23 października 2017 r. Szczegółowe informacje znajdują się w linku poniżej. Zachęcamy do fotografowania i wysyłania zdjęć.

 

DZIECIAKI DO RAKIET

Nasza szkoła została zgłoszona do akcji „Dzieciaki do rakiet”. Jest to ogólnopolska akcja mająca na celu popularyzację tenisa wśród dzieci w wieku 5-12 lat oraz ich rodziców.  Szkoły otrzymają sprzęt tenisowy, zaś ich nauczyciele przejdą szkolenia, dzięki którym będą mogli wprowadzić tenis do programu zajęć. Wszystko po to, by dzieciaki mogły spróbować tej wspaniałej dyscypliny. Udział w akcji jest całkowicie bezpłatny!

Najważniejszym elementem zgłoszenia jest krótki filmik, nakręcony wspólnie przez dzieci, nauczycieli i rodziców, na który należy zagłosować.

 

Film można obejrzeć oraz zagłosować tutaj: GŁOSOWANIE

Z każdego z dziesięciu miast objętych akcją do programu dostanie się pięć szkół:

 

·       Po cztery szkoły, które uzyskają najwięcej głosów internautów

·       Po jednej szkole, która zostanie wybrana przez kapitułę akcji Dzieciaki do Rakiet

 

 Zachęcamy  do głosowania!

 

 

Konkursy biblioteki

Wyniki konkursów organizowanych przez bibliotekę są w zakładce Biblioteka.

 

Święto Edukacji Narodowej

                                                          

Każdego roku w październiku obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela. Z tej okazji grupa uczniów naszej szkoły 13 października, czyli w przeddzień Święta przygotowała uroczystą akademię.

Uczniowie kl. 6a, 2b i 3d pod kierunkiem pań: Agnieszki Kowalskiej, Moniki Cichewicz i Romy Jaśpińskiej zaprezentowali pełne humoru scenki, wierszem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. Obchody tegorocznego Święta Edukacji Narodowej uświetnił występ chóru szkolnego prowadzony przez panią Beatę Prusik. Uczniowie życzyli wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły dużo cierpliwości i wytrwałości, sukcesów zawodowych oraz uśmiechu, który otwiera serca i umysły.

Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom za ich zaangażowanie oraz trud wkładany każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. Cała społeczność szkolna odśpiewała tradycyjne „Sto lat”.

 

 

Ślubowanie

Dnia 12 października 2017r. odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Siedemdziesięcioro pierwszoklasistów stało się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 77. Było to  ważne wydarzenie dla uczniów, ich wychowawców i nauczycieli. Licznie przybyłych gości, uczniów i nauczycieli powitała Pani Dyrektor Marzenna Narojek. Bardzo przejęci wychowankowie z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Najważniejszym momentem , na który wszyscy czekali, było ślubowanie pierwszoklasistów. Następnie Pani Dyrektor wielkim piórem pasowała każdego pierwszoklasistę na ucznia naszej szkoły. Rodzice podziękowali Pani Dyrektor kwiatami przy okazji składając życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość zakończyła się wręczeniem dyplomów i legitymacji.

                                         

 

Spotkanie autorskie z p. Barbarą Szelągowską i p. Moniką Jędrychowską

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dnia 7 października b.r. w naszej szkole odbyły się spotkania autorskie z panią Barbarą Szelągowską autorką i panią Moniką Jędrychowską ilustratorką książki „Siedem d(r)eszczowych dni”. Książka opisuje przygody trójki przyjaciół. Zuzę, szperacza i Kudłacza w ciągu zaledwie jednego tygodnia spotyka mnóstwo niecodziennych, zabawnych zdarzeń. A to wszystko za sprawką niezwykłych babcinych perfum.

Dzieci z klasy 3a oraz 3e miały okazję osobiście poznać obie panie oraz dowiedzieć się, na czym polega ich praca. Wzięły udział w zagadkowym quizie, obejrzały 15-minutowy film, podczas którego pani Monika Jędrychowska opowiadała jak sama tworzy ilustracje do książek. Dzieci dowiedziały się o różnych technikach tworzenia ilustracji oraz o wykorzystywaniu programów graficznych przy tworzeniu rysunków.

Na koniec spotkania dzieci otrzymały w/w książkę z autografami jej autorki i ilustratorki.

                      

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dnia 24 października b.r. w naszej szkole odbyły się kolejne spotkania autorskie z panią Barbarą Szelągowską autorką i panią Moniką Jędrychowską ilustratorką książek „Siedem d(r)eszczowych dni” oraz „Kasia i Daniel na tropie… posłuchaj, poznaj, zgadnij”.

Dzieci z klasy 3b miały okazję osobiście poznać obie panie oraz dowiedzieć się, na czym polega ich praca. Wzięły udział w zagadkowym quizie, obejrzały 15-minutowy film, podczas którego pani Monika Jędrychowska opowiadała jak sama tworzy ilustracje do książek. Dzieci dowiedziały się o różnych technikach tworzenia ilustracji oraz o wykorzystywaniu programów graficznych przy tworzeniu rysunków.

Dzieci z klasy 1a i 1b również dowiedziały się na czym polega praca autora oraz ilustratora książek, zapoznały się w jasny i prosty sposób z procesem powstawania książki i jej budową. Przez całą lekcję uczniom towarzyszyła trzymetrowa, kolorowa stonoga. Podczas spotkania dzieci wysłuchały kilku opowiadań i wierszyków, odgadywały zagadki, uczestniczyły w zabawie ruchowej.

Na koniec spotkania wszystkie dzieci otrzymały książkę z autografami jej autorki i ilustratorki.

                                                                    

Moja lekcja w Muzeum Powstania Warszawskiego

Kim byli Powstańcy?

 

4 października razem z moją klasą byliśmy w Muzeum Powstania Warszawskiego. Był to już drugi raz kiedy byłem w tym muzeum. Po wejściu do środka pozostawiliśmy w szatni zbędne rzeczy na czas pobytu. Następnie poszliśmy wraz z przewodnikiem do sali gdzie uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej, której temat brzmiał „Kim byli Powstańcy”. Lekcję tę poprowadził Pan Grzegorz Czyż. Rozpoczął ją od pytań, a mianowicie czy wiemy kiedy na nas napadli Niemcy hitlerowskie, a kiedy Sowieci. Po krótkim wstępie przedstawił nam w skrócie historię powstania. Kiedy wyszliśmy z sali by zwiedzić muzeum, zatrzymaliśmy się przed gablotą, w której znajdowały się biało-czerwone opaski. Pan zapytał czy wiemy do kogo one należały i co oznaczają symbole znajdujące się na nich. A były to: orzełek pomiędzy literami WP i numery. Wyjaśnił nam, że WP to skrót od Wojsko Polskie. Numery natomiast informowały o funkcji Powstańca. Wcześniej dowiedzieliśmy się również o tym, że za siadanie na ławce w parku, nie używanie języka niemieckiego mogła ludzi spotkać śmierć. Po wjechaniu windą na drugie piętro zatrzymaliśmy się przed gablotą z postaciami ubranymi w trzy rodzaje mundurów, na których zauważyć można było wcześniej spotkane opaski. Nosili je Powstańcy na rękawach swoich umundurowań. Sanitariuszki na swoich ubiorach nosiły białe opaski z czerwonymi krzyżami, a na czapkach z tym samym symbolem białe kwadraty. Pomagały one rannym Powstańcom, a zdarzało się, że również nierzadko i niemieckim żołnierzom. Jedna z postaci wyposażona była w angielską broń. Znalazła się ona w rękach Powstańców poprzez zrzuty, których dokonywały wojska sprzymierzone. Samoloty te przylatywały, aż z Włoch by dostarczyć Powstańcom broń, amunicję i artykuły spożywcze w specjalnie skonstruowanych pojemnikach. Wyrzucane one były z samolotów na spadochronach. W czasie lekcji odwiedziła nas uczestniczka Powstania, Pani Zosia o pseudonimie „Sosenka”, która w kilku zdaniach opowiedziała nam o atmosferze tamtych dni. Na sam koniec lekcji prowadzący zaproponował nam wykonanie opasek powstańczych. Chętnie je wykonaliśmy, starając się jak najładniej narysować na nich wcześniej widziane symbole. Największą trudność sprawiło nam poprawne narysowanie orzełka. Było wspaniale i po prostu niesamowicie. I na koniec jeszcze jedno należy podkreślić, że Powstańcy to ludzie, którzy kochali, kochają i będą kochać swoją Ojczyznę to znaczy, że są wielkimi patriotami.

Alexander Spławski 4 A

Dzień lekkiego tornistra

Dnia 04.10.2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Lekkiego Tornistra. Uczniowie klas O-III obejrzeli przedstawienie w wykonaniu klas drugich, którego celem było uświadomienie dzieciom, jak ważny dla zdrowia jest wybór odpowiedniego tornistra, sposób jego pakowania i noszenia. W programie artystycznym przedstawiony został problem „ chorego tornistra”, a także recepta na jego uzdrowienie. Pouczające były również porady dotyczące jego wyglądu, zawartości  i hasła promujące właściwą postawę ciała.

Głośne wypowiedzenie zdania: - „Ciężkim tornistrom mówimy NIE!” podsumowało problem, wskazując, że zbędne przedmioty zwiększają wagę plecaków, a tym samym niepotrzebnie obciążają uczniowskie kręgosłupy.

Spotkanie klas młodszych było cenną lekcją promującą zdrowie.

       

 

 

Europejski Dzień Języków

26 września obchodziliśmy The European Language Day – Europejski Dzień Języków. Z tej okazji uczniowie klas 4-7 wykonali plakaty tematyczne zawierające tłumaczenia wybranych słów w różnych językach europejskich. Klasa 7b na lekcji przyrody nazywała części ciała w języku angielskim oraz przygotowała planszę anatomiczną człowieka z nazwami łacińskimi poszczególnych części ciała i chorób. Uczniowie klasy 5a przeprowadzili lekcję multimedialną, podczas której prezentowali terminy matematyczne. W tym dniu graliśmy również w Dingbats. Klasy 1-3 oglądały prezentację na temat EDJ oraz mogły przekonać się, że w różnych językach nazwy odgłosów zwierząt brzmią nieco inaczej.

Europejski Dzień Języków został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku. Oficjalnie święto przypada 26 września i służy promocji nauki języków obcych oraz zwraca uwagę na wielokulturowe bogactwo Europy.

Piknik

17 września w Szkole Podstawowej nr 77 odbył się Piknik Rodzinny, w którym wzięły udział dzieci wspólnie ze swoimi rodzicami, nauczyciele oraz zaproszeni goście.

Impreza rozpoczęła się na dziedzińcu szkolnym. Piknik otworzyła pani dyrektor Marzenna Narojek, która przywitała gości oraz podziękowała wszystkim zebranym za liczne przybycie na imprezę, mimo niesprzyjającej aury. Współorganizatorami tegorocznego pikniku był Zarząd i Rada Dzielnicy Bielany, Dyrektor Bielańskiego Ośrodka Kultury, Koordynator MAL „Samogłoska”, Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania, Naczelnik Wydziału Infrastruktury.  Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Dzielnicy Bielany pan Tomasz Mencina, zastępca Magdalena Lerczak, Artur Wołczacki, Włodzimierz Piątkowski, Grzegorz Pietruczuk oraz radni Piotr Ślaski, Magda Oleś i Jan Zaniewski, a także ks. Proboszcz Jan Ujma, członkowie Samorządu Młocin oraz przedstawiciele Policji. Burmistrz pan Tomasz Mencina w swoim przemówieniu odniósł się do zrealizowanych inwestycji w budynku szkoły. Wyraził swój entuzjazm odnośnie kolejnych, planowanych przedsięwzięć, które będą miały miejsce w najbliższej przyszłości.

Piknik pod hasłem „Zdrowo i sportowo” był jeszcze jednym sposobem na to, by uświadomić najmłodszym jak ważny jest aktywny i zdrowy styl życia.  Dzieci mogły podchodzić do specjalnie przygotowanych stanowisk ze zdrową żywnością, zjeść świeże owoce i warzywa. Uczestniczyły w różnego rodzaju konkurencjach sportowych, np. „Rzut Świeżakiem”, skoki na trampolinie, biegi na czas, strzelanie z łuku.

Rodzice uczniów naszej szkoły przygotowali wypieki i różnego rodzaju ciasta. Nikt nie oparł się pokusie, by spróbować chociaż kawałek pysznych słodkości.

W pikniku uczestniczyli nauczyciele szkoły językowej Early Stage oraz przedstawiciele szkoły matematyki MathRiders, którzy zachęcali uczestników imprezy do różnych zabaw i konkursów.

Nie lada atrakcją okazał się przyjazd samochodu policyjnego. Każde chętne dziecko mogło poczuć się na chwilę policjantem zasiadając za kierownicą samochodu służbowego Policji.

Wiele osób skorzystało z kolejnej atrakcji, jaką była fotobudka. Chętni ustawiali się w długiej kolejce, aby zrobić sobie zdjęcie i mieć miłą pamiątkę z ciekawej imprezy.

Piknik Rodzinny okazał się wspaniałym wydarzeniem, podczas którego dzieci mogły bawić się razem z najbliższymi, spędzić miło czas oraz dowiedzieć się, w jaki sposób dbać o swoje zdrowie.

 

Grażyna Żak - Dulińska

1961 - 2014

 

 

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że w dniu 12 lipca 2014 roku zmarła nasza Droga Koleżanka, Pani Grażyna Żak-Dulińska.

Nagła śmierć przerwała na zawsze Jej plany osobiste, marzenia i rozwój zawodowy a nam zabrała człowieka oddanego szkole, edukacji a przede wszystkim sprawom młodzieży. Jest to wielka i nieodżałowana strata. Była człowiekiem obdarzonym niezwykłym umysłem, siłą woli i wielką klasą. Jako wybitny nauczyciel całe swoje życie poświęciła ukochanej młodzieży. Była nie tylko doskonałą polonistką, ale od najmłodszych klas wpajała swoim podopiecznym wartości głębokiego patriotyzmu. Uczyła młodzież szacunku do najwyższych wartości. Prowadząc od wielu lat chór szkolny największy nacisk kładła na pieśni patriotyczne. Szczególnie bliski dla Jej wychowanków był hymn szkoły, który osobiście napisała i skomponowała. Zawsze pomagała rozwiązywać trudne sprawy i odpowiadać na zawiłe pytania.

Odszedł od nas wspaniały Człowiek - dobry i życzliwy dla całego świata.

Grażynko, zostaniesz na zawsze w naszej pamięci.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy SP nr 77 w Warszawie.

 

Aktualności

Kontakt

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 77 IM. WANDY ZIELEŃCZYK
    UL.SAMOGŁOSKA 9
    01-980 WARSZAWA
  • (+22) 834-09-92
    506 211 892 - sekretariat, w godz.16.00 -17.30 świetlica szkolna

Galeria zdjęć