• Terapia Pedagogiczna

• „..Mów dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi...”

J.Korczak

rok szkolny 2018/2019

10.50 - 16.35

10.50 - 16.35

10.50 - 15.40

8.30 - 12.30

8.00 - 10.40

Terapia pedagogiczna to specjalistyczne zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, prowadzone różnorodnymi metodami i technikami, które maja na celu usprawnianie zaburzonych funkcji i wyrównywanie deficytów rozwojowych. Pomoc specjalistyczna organizowana jest w oparciu o Rozporządzenie  Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2013r. w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach.

Podstawą do zakwalifikowania na zajęcia są wyniki diagnozy przeprowadzonej u  psychologa w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.

Celem naszej pracy  jest:

• Przeprowadzenie wstępnej diagnozy pedagogicznej w celu rozpoznawania występujących u uczniów zaburzeń i indywidualnych potrzeb rozwojowych oraz edukacyjnych, ryzyka dysleksji rozwojowej, dysleksji, dysgrafii, dysortografii.
            • Sukcesywne korygowanie oraz eliminowanie zaburzeń i deficytów rozwojowych.
            • Doskonalenie pracy prawidłowo funkcjonujących analizatorów.
            • Kształtowanie u uczniów nawyków myślenia ortograficznego.
            • Kształtowanie samokontroli podczas pisania.
            • Motywowanie do podejmowania aktywności podczas lekcji.
            • Budowanie w uczniach wiary we własne możliwości, radzenia sobie w sytuacjach zadaniowych.
            • Współpraca z pedagogiem i psychologiem szkolnym oraz z logopeda,
            • Współpraca z poradniami psychologiczno-pedagogicznymi (PPP) oraz poradniami specjalistycznymi.

Zajęcia z terapii pedagogicznej prowadzi: mgr Romana Jaśpińska