W dniu 14 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z profesorem Mariuszem Jędrzejko, wybitnym pedagogiem społecznym i socjalnym, doktorem w zakresie pedagogiki specjalnej, doktorem habilitowanym nauk społecznych oraz profesorem Akademii Nauk Stosowanych. Profesor Jędrzejko jest twórcą i dyrektorem naukowym Centrum Profilaktyki Społecznej, jednej z największych polskich platform profilaktyki zachowań ryzykownych i uzależnień. Kieruje Ośrodkiem Wsparcia dla Dzieci i Dorosłych z Uzależnieniami i Zaburzeniami w Józefowie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w bezpośredniej pracy z młodzieżą dysponuje on nie tylko ogromną wiedzą teoretyczną, lecz także nawykami praktycznymi, które sam wykorzystuje jako ojciec. Ta perspektywa jest nieoceniona w przekazywaniu wiedzy, ponieważ profesor tłumaczy rodzicom zagadnienia, które sam doskonale poznał i doświadczył tak z poziomu specjalisty, jak i rodzica.Nasze dzieci nie są złe - mówił profesor - jeśli postępują nie tak jak trzeba, to nasza wina. One robią tyle, na ile my im pozwalamy. Musimy ustalać im zasady. Dzisiaj nasze dzieci mają wszystko, nasz błąd wychowawczy polega na tym, że chcemy zagłaskać je, dać im wszystko od razu.Ludzie, którzy rozumieją granice, będą szanowali drugiego człowiek. Na spotkaniu rodzice otrzymali wiele przykładów i wskazówek do pracy wychowawczej nad sobą i swoimi dziećmi. Liczne przybycie słuchaczy potwierdza nam to, że niezmiernie ważnym tematem jest wychowanie naszych dzieci w nurcie wartości, norm i granic.
Kobiety nauki z Mazowsza
W Szkole Podstawowej nr 77 w Warszawie, z inicjatywy uczennic z kl.8c, został przeprowadzony cykl zajęć dla uczniów kl.1-3 w ramach projektu uczniowskiego pt. "Kobiety nauki z Mazowsza". Dziewczęta z dużym zaangażowaniem poprowadziły zajęcia, podczas których nasi najmłodsi uczniowie poznali życie i działalność znanych kobiet ze świata nauki. Lekcje, które mały charakter zabawy,dostarczyły maluchom wielu ciekawych informacji na temat m.in.: Marii Curie-Skłodowskiej, Zuzanny Stromenger, Anny Tomasiewicz-Dobrowskiej i Ireny Sendlerowej. Były to bardzo ciekawe zajęcia, podczas których dzieci wykazały się dużą kreatywnością i chęcią współpracy w grupie. Projekt uczniowski Kobiety nauki powstał w ramach udziału szkoły w VI edycji konkursu wiedzy o Mazowszu
1
Jasełka
Boże Narodzenie to czas, kiedy miłość króluje w naszych sercach, a wszelkie waśnie gasną. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły, tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. W tegorocznym przedstawieniu odnieśliśmy się do naszej codzienności, goszczący w niej pośpiech, materializm i wszechobecny brak uwagi na to co się dzieje wokół nas. Dzieci w piękny sposób przypomniały o najważniejszych wartościach, które przekazał nam Jezus Chrystus 2000 lat temu oraz powtarzał Jan Paweł II : „ Jeżeli cokolwiek warto na tym świecie czynić , to tylko jedno - miłować!” Przedstawienie ukazało tę najwyższą wartość w życiu człowieka.
Do przedstawienia przygotowali dzieci: siostra Barbara Masewicz, ks. Marcin Wolak, Anna Hetnał.
Warsztaty dyplomatyczne w Ambasadzie Luksemburga
24 listopada 2023r., klasy 3c i 3d wzięły udział w warsztatach dyplomatycznych w Ambasadzie Luksemburga zorganizowanych przez P. Milenę Niechaj – mamę ucznia kl.3d.
Dzieci wraz z nauczycielami zostali przyjęci przez ambasadora oraz innych pracowników tej doniosłej instytucji.
Ambasador opowiedział o swojej pracy, działalności ambasady oraz uzyskaliśmy bardzo dużą dawkę wiedzy na temat państwa Luksemburg.
Wspaniałą tłumaczka była P. Milena Niechaj, która też zaplanowała wiele innych atrakcji: zajęcia w grupach, scenki dramowe, pokaz filmowy, a także prezenty dla uczestników wycieczki.
W trakcie całego spotkania mogliśmy „raczyć się „ smakołykami przygotowanymi przez szefa kuchni.
Wszyscy poczuliśmy się bardzo wytwornie i wyjątkowo.
To był niezapomniany w wydarzenia i niezwykle mile spęczony czas.
5
Fauna i flora 2023
WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO FAUNA I FLORA W OBIEKTYWIE
Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu fotograficznego, którego organizatorami są Burmistrz Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy oraz Szkoła Podstawowa nr 77.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczniom za udział. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć Fauna i flora 2023.
KATEGORIA KLAS I-IV
I miejsce – Bartosz Onyśk klasa 3 SP 293 Owady
II miejsce – Łucja Kacperska 4a SP 77 Król lasu
III miejsce – Lena Karpińska 1b SP 293 Plac zabaw Plastusiowo – jesienne kwiaty
Wyróżnienia:
Julia Filipiak 2a SP 293 Cmentarz Powązkowski - wiewiórka
Martyna Jańczuk 4b SP77 Wrzosy w lesie, okolice Serocka
KATEGORIA KLAS V-VIII
I miejsce – Małgorzata Kołodziej 6a SP 209 Las Lindego - wiewiórka na drzewie
II miejsce – Filip Kacperski 7a SP 77 Ja i ważka
III miejsce – Iga Dejneka 5a SP 209 Ważka
Wyróżnienia:
Michalina Stalińska 7c SP 209 Paw
Wiktoria Idzikowska 6c SP 77 Modliszka
Wojciech Malinowski 6b SP 209 Grzyb jadalny - żółciak siarkowy
41
Przegląd Pieśni Patriotycznej
22 listopada w naszej szkole odbył się tradycyjny Przegląd Pieśni Patriotycznej. Po raz kolejny uczniowie zaprezentowali swoje zdolności wokalne, taneczne i instrumentalne. Podczas Przeglądu zabrzmiały patriotyczne utwory z czasów najdawniejszych, z okresów wojen, piosenki zakazane, współczesne utwory o Polsce. Ekspresja twórcza dzieci zachwyciła licznie zgromadzoną publiczność!
24
Muzeum Katyńskie
Uczniowie klasy 8B i 8C wybrali się do Muzeum Katyńskiego – Oddziału Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Muzeum Katyńskie jest miejscem pamięci o oficerach, policjantach i funkcjonariuszach innych służb mundurowych oraz przedstawicielach polskiej inteligencji zamordowanych wiosną 1940 r. przez NKWD. W siedzibie muzeum zgromadzono niemal wszystkie przedmioty wydobyte podczas badań ekshumacyjnych prowadzonych w miejscach dołów śmierci w Katyniu, Charkowie, Miednoje i Bykowni. Ważne miejsce wśród zbiorów zajmują również dokumenty i zdjęcia przekazane przez rodziny ofiar. Zwiedzanie Muzeum Katyńskiego było dla nas prawdziwą lekcją historii.
10
Apel z okazji Święta Niepodległości
Dnia 16 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klasy 2b i 2d przypomnieli o ważnych wydarzeniach i postaciach historycznych. Wiersze patriotyczne przeplecione pieśniami wywołały ogromne wzruszenie na twarzach widzów. Zwieńczeniem całego występu było wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.
11
Kulturalny Przedszkolak
W październiku w ramach programu Kulturalny Przedszkolak dzieci z Zerówki uczestniczyły w warsztatach florystycznych Las w szkle. Podczas warsztatów dzieci mogły samodzielnie stworzyć kompozycję roślinną, a także dowiedziały się, jak dbać o roślinki, by zawsze były w dobrej kondycji i zdrowo rosły. Wszyscy z zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach. Powstały kompozycje, które dzieci zabrały do domu.
12
Warszawska Akcja "Zima w Mieście" 15 stycznia – 26 stycznia 2024 r.
Już od 24 listopada 2023 r. rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście”. Tak, jak co roku w okresie ferii, warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz różnorodne zajęcia.
Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 2024 adresowana jest do uczniów warszawskich szkół oraz dzieci (uczniów) mających stałe miejsce zamieszkania w Warszawie (status ucznia przysługuje osobom pobierającym naukę w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w okresie od 1 września do 31 sierpnia, oddział przedszkolny jest podstawową jednostką organizacyjną przedszkola i nie wchodzi w skład struktury organizacyjnej szkoły podstawowej).
Jak się zapisać?
Zapisy do Akcji „Zima w Mieście” 2024, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń rozpoczną się 24 listopada 2023 r. od godziny 16:00 i potrwają do 10 grudnia 2023 r. do godziny 24:00 – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram.
Rodzice dzieci rejestrują się w systemie za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły (od najbardziej do najmniej). Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku.
Informacja o zakwalifikowaniu dziecka do Akcji „Zima w Mieście” 2024 zostanie opublikowana w systemie 15 grudnia 2023 r. o godzinie 16:00.
Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Proszę nie dokonywać opłat (przelewów) przed 1 stycznia 2024 r. Od 2 stycznia 2024 r. od godziny 8:00 do 8 stycznia 2024 r. do godziny 16:00, należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku.
Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej należy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów, które dostępne są na stronie: warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl
Feryjne Placówki Edukacyjne
Podobnie jak w minionych latach FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7:00-8:00 do 16:00-17:00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym w Warszawie.
Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Punktach Edukacyjnych. Opłata wynosi 20 zł dziennie za dwa posiłki w tym jeden ciepły oraz 30 zł dziennie za opiekę.
Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji jest przedłożenie w FPE zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu, w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków.
Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.
Zapraszamy!
DZIELNICOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY - FAUNA I FLORA W OBIEKTYWIE
Serdecznie zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w X Bielańskim Konkursie Fotograficznym Fauna i flora w obiektywie. Zgłoszenia przyjmujemy do 20 listopada. Szczegóły konkursu w regulaminie.
Komiksowe wersje mitów
Uczniowie klas 5a i 5b stworzyli podczas zajęć języka polskiego oraz w swoim czasie wolnym komiksowe wersje mitów greckich. Prace piątoklasistów zostały umieszczone na jednej z półek biblioteki szkolnej. Na mitologicznej wystawie znajdują się też napisane przez uczniów opowiadania pt. “Trzynasta praca Heraklesa” oraz rysunki mitycznych bohaterów, m.in. Posejdona, Heraklesa, Amfitryty. Wystawa prac jest na bieżąco uzupełniana.
Prace można oglądać do 15 listopada. Zachęcamy do lektury i oglądania obrazów.
3
Informacja od Rady Rodziców
Drodzy Rodzice!
Jako Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 77 chcieliśmy podziękować za wpłaty na fundusz rady. Dzięki temu co roku możemy organizować, współorganizować i finansować przedsięwzięcia, bale, nagrody oraz wydarzenia, które mają miejsce na terenie szkoły.
Dziękujemy Dyrekcji, Radzie Pedagogicznej oraz Samorządowi Uczniowskiemu za współpracę i życzliwość przy projektach i inicjatywach, które służą naszej lokalnej społeczności. Podziękowania kierujemy również do MAL Samogłoska i Samorząd Młocin, na których wsparcie możemy zawsze liczyć.
W poście znajdziecie sprawozdanie z części naszej pracy, jaką jako rada wykonaliśmy w ubiegłym roku szkolnym. Liczymy na dalsze i stałe wsparcie z Waszej strony! Zachęcamy również do kontaktu: rr_sp77_chotomska@googlegroups.com
3
Nowy numer COOL 77 (październik 2023)
Przed nami pierwszy tegoroczny numer gazetki COOL 77! Wraz z nastaniem jesieni przyglądamy się leśnym zwierzętom, podróżujemy po Słupsku, czytamy książki i jemy przepyszne cynamonki. A przede wszystkim prezentujemy Wam relację ze szkolnego jubileuszu i rozmawiamy z panią Ewą Chotomską. Serdecznie zapraszamy do lektury!
Link do gazetki: TUTAJ
Mój potencjał - Moja przyszłość
W związku z realizacją projektu „Mój potencjał - Moja przyszłość: rozwój systemu doradztwa zawodowego w 21 szkołach podstawowych m.st. Warszawy”, odbyło się spotkanie z Panem Ernestem Wiśniewskim, ekspertem branży medycznej. W trakcie panelu przedstawiono:
-prezentację działalności fizjoterapeuty pod kątem ścieżki kariery;
-zapotrzebowanie na dane usługi;
-bogactwo własnych doświadczeń;
-perspektywy edukacyjno-zawodowe.
Ósmoklasiści chętnie zadawali pytania i uzyskiwali informacje od doświadczonego fizjoterapeuty, przedsiębiorcy, szkoleniowca i pasjonata w swoim zawodzie.
Sadzenie krzewów
6 października 2023 r. klasy trzecie wzięły udział w sadzeniu krzewów przed naszą szkołą. Dzieci wyposażone były w rękawiczki, a przed odpowiedzialną czynnością zapoznały się z instrukcją prawidłowego posadzenia roślin. Dowiedziały się, w jaki sposób należy obchodzić się z sadzonkami, jakie korzyści daje nam zieleń oraz co należy zrobić z odpadami np. z plastikowymi doniczkami. To było ciekawe doświadczenie, które zostało umilone obecnością władz Dzielnicy Bielan.
1
Nowy Sztandar Naszej Szkoły
Z okazji jubileuszu 60- lecia szkoły i zmiany patrona naszej placówki został ufundowany przez Zarząd Huty ArcelorMittal Warszawa nowy sztandar. Na uroczystości gościliśmy członka zarządu sponsora, Panią Alinę Bielecką. Jesteśmy dumni z pięknie prezentującego się sztandaru, który będzie towarzyszył nam podczas wszystkich uroczystości szkolnych oraz jednoczył całą społeczność naszej szkoły. Na co dzień jest on wyeksponowany w nowo ufundowanej gablocie pamiątkowej na korytarzu szkolnym.
Podziękowanie
Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców i Uczniowie Szkoły Podstawowej nr77 w Warszawie składają serdeczne podziękowania Zarządowi Huty ArcelorMittal Warszawa za ufundowanie nowego sztandaru. Dziękujemy za uświetnienie uroczystości nadania imienia szkoły oraz wspólne przeżywanie historycznej chwili przekazania szkole sztandaru. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za współpracę, pomoc i zaangażowanie w życie naszej szkoły.
Życzymy sukcesów i zadowolenia w Państwa codziennej pracy.
Ślubowanie pierwszoklasistów
Choć minęło już trochę czasu od tego, jakże ważnego dnia jakim jest Rozpoczęcie Roku Szkolnego to zdecydowanie wszyscy dalej mamy go w sercu.
W progach naszej szkoły pierwszoklasistów powitali:
- Pani Dyrektor Marzenna Narojek
- Burmistrz Dzielnicy Bielany - Pan Grzegorz Pietruczuk
- Pani Agnieszka Gola - Radna Dzielnicy Bielany
- Pan Radosław Sroczyński - Radny Dzielnicy Bielany
Uczniowie otrzymali wyposażone piórniki i mnóstwo ciepłych słów na początek przygody z edukacją szkolną.
2
Aktualności
- Spotkanie z Mariuszem Jędrzejko
- Kobiety nauki z Mazowsza
- Jasełka
- Bielański Jarmark Bożonarodzeniowy
- Konferencja dotycząca współczesnych problemów w wychowaniu dzieci i młodzieży
- Warsztaty dyplomatyczne w Ambasadzie Luksemburga
- Fauna i flora 2023
- Przegląd Pieśni Patriotycznej
- Muzeum Katyńskie
- Apel z okazji Święta Niepodległości
- Kulturalny Przedszkolak
- Warszawska Akcja "Zima w Mieście" 15 stycznia – 26 stycznia 2024 r.
- DZIELNICOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY - FAUNA I FLORA W OBIEKTYWIE
- Komiksowe wersje mitów
- Informacja od Rady Rodziców
- Nowy numer COOL 77 (październik 2023)
- Mój potencjał - Moja przyszłość
- Sadzenie krzewów
- Nowy Sztandar Naszej Szkoły
- Ślubowanie pierwszoklasistów