• AKTUALNOŚCI

            • Wyniki Bielańskiego Konkursu Fotograficznego "Fauna i flora w obiektywie".

              Dnia 2 grudnia 2019 roku odbyło się rozstrzygnięcie VI edycji Bielańskiego Konkursu Fotograficznego  „Fauna i flora w obiektywie”. Jury, w skład którego wchodziły Anna Stodulska, Anna Bratek oraz Katarzyna Rafał, jak co roku miało ogromną trudność w wyborze zwycięskich prac, gdyż wszystkie reprezentowały bardzo wysoki poziom i wspaniale ukazywały piękno jesiennej przyrody. Na podium stanęły następujące osoby:

              W kategorii klas I-III zwyciężyli:

              1. Maja Paczuska, klasa IIId, ze Szkoły Podstawowej na 293 – zdjęcie „Runo leśne”.
              2. Jakub Tobiasz, klasa IIc, ze Szkoły Podstawowej nr 77 – zdjęcie „Motylem będę… pawica grabówka”.
              3. Zuzanna Badach, klasa Ib, ze Szkoły Podstawowej nr 273 – zdjęcie „Jesień”.

              Wyróżnienia:

              • Karolina Siemiaszko, klasa Ic, ze Szkoły Podstawowej nr 293 – zdjęcie „Sowa”.
              • Michalina Stalińska, klasa IIIc, ze Szkoły Podstawowej nr 209 – zdjęcie „Tramwajarze w słońcu”.
              • Helena Zawistowska, klasa Ib, ze Szkoły Podstawowej nr 273 - zdjęcie "Muchomor".

              W kategorii klas IV-VIII zwyciężyli:

              1. Jagna Kowalska, klasa VIb, ze Szkoły Podstawowej 352 – zdjęcie „Zamknięta w kropli”.
              2. Tomasz Michalski, klasa VIb, ze Szkoły Podstawowej nr 77 – zdjęcie „Głuptak”.
              3. Alicja Zakrzycka, klasa VIIIa, ze Szkoły Podstawowej nr 223 – zdjęcie „Przymrozek na polu”.

              Wyróżnienia:

              • Miłosz Lepczak, klasa IVc, ze Szkoły Podstawowej nr 77 – zdjęcie „Park młociński”.
              • Mariusz Rajchert, klasa VIm, ze Szkoły Podstawowej nr 133 - zdjęcie nr 2.
              • Weronika Kowalska, klasa VIIb, ze Szkoły Podstawowej 209 –zdjęcie „Gotowa do odlotu|.
              • Maria Szczepańska, klasa Vb, ze Szkoły Podstawowej nr 223 – zdjęcie „Biedronka na gałązce”.

              Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

            • Apel z okazji Święta Niepodległości w klasach 1-3

              8 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksję. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Uczniowie klasy 2b i 2c  recytowali wiersze, a chór szkolny śpiewał pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. To święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości, dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

            • Obchody Narodowego Święta Niepodległości

              W piątek w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie klasy 5e w pełnym patosu występie przybliżyli kolegom i koleżankom historię trudnej, wieloletniej drogi do wolności. Podniosłe wiersze oraz poruszające pieśni w wykonaniu chóru były wyrazem czci i wdzięczności dla polskich bohaterów. Pięknym świadectwem patriotyzmu było również wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego na dziedzińcu szkoły w ramach akcji „Szkoła do hymnu”. Nasze biało-czerwone serca przepełniała w tym dniu duma z tego, że jesteśmy Polakami. Niech Ojczyzna na zawsze pozostanie wolna!

            • Dzień Zdrowego Żywienia

              8 listopada, w ramach Dnia Zdrowego Żywienia , klasa 2b przygotowywała kanapki. Były one nie tylko bogate w walory smakowe, ale przede wszystkim pełne wartości odżywczych.                                                                    Na każdej kanapce znajdowały się różnorodne warzywa, takie jak: sałata, pomidor, rzodkiewka, ogórek, szczypiorek, kiełki i wiele innych. Zgodnie z zasadą „zero marnowania” każde dziecko mogło zostawić w wyznaczonym miejscu produkty, których nie zużyje. Dzieci mogły swobodnie podchodzić i brać to, co ich interesowało. Dzięki temu pod koniec zajęć każdy uczeń mógł pochwalić się „piętrową” wspaniałą kanapką. Smaczne przekąski szybko zniknęły w brzuchach małych kucharzy.

            • Plebiscyt na Książkę Jesieni!

              Z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole od 15 do 25 października trwało głosowanie na Książkę Jesieni. Plebiscyt cieszył się sporym zainteresowaniem. Głosowało 106 uczniów z klas 1-8.

              Poniżej przedstawiamy wyniki plebiscytu:

              I – J. Kinney „Dziennik cwaniaczka” (seria)
              II – H. Sienkiewicz „W pustyni i w puszczy”
              III – C.S. Lewis „Opowieści z Narnii”
              IV – M. Widmark „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”

              V – J.K. Rowling „Harry Potter” (seria)
              VI – R. Lippincott „Trzy kroki od siebie”
              V – A. Griffiths „13-piętrowy domek na drzewie” (seria)
               

              Spośród wszystkich głosujących została wylosowana szczęśliwa dziesiątka, która otrzymała drobne upominki.

            • Ślubowanie klas pierwszych

              24 października odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Uczniowie w odświętnych strojach zebrali się w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej. Przybyli także zaproszeni goście: dyrekcja szkoły, nauczyciele i rodzice uczniów. W pierwszej części tego wielkiego wydarzenia uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie pani dyrektor Marzenna Narojek dokonała pasowania pierwszaków na uczniów naszej szkoły. W drugiej części uczniowie przedstawili część artystyczną, podczas której wykazali się umiejętnościami recytacji i śpiewu. Występy pierwszoklasistów spotkały się z wielkim  uznaniem i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na koniec wychowawczynie klas pierwszych wręczyły uczniom pamiątkowe dyplomy.
              Wszystkim Pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w nauce i wielu powodów do radości!

            • Słów kilka o inicjatywie naszych Rodziców.

              Pod koniec października w naszej szkole rozpoczęły się prace dekoracyjne prowadzone przez rodziców, mające na celu upiększenie i poprawę funkcjonalności szkoły. W tym czasie na korytarzach zostały zainstalowane tablice korkowe, a przed stołówką wieszaki na plecaki. Na stopniach schodów pojawiły się kolorowe naklejki ułatwiające naukę tabliczki mnożenia. Prace będą kontynuowane w ciągu następnych tygodni. Rodziców, którzy chcieliby pomóc, prosimy o kontakt z Radą Rodziców.

            • Konkursy biblioteczne

              Październik jest Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji 24 października odbyło się ogłoszenie wyników dwóch konkursów bibliotecznych oraz wręczenie nagród.
              W konkursie czytelniczym „Kajko i Kokosz. Szkoła latania” wzięło udział 14 uczniów z klas czwartych i piątych. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z siedmiu zadań. Z kolei w konkursie plastycznym „Zakładkowe ZOO” wzięło udział 39 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich, a wystawa prac jest dostępna w holu przy głównym wejściu do szkoły.
              Wszystkim zwycięzcom obu konkursów serdecznie gratulujemy!

          • Światowy Dzień Mycia Rąk
            • Światowy Dzień Mycia Rąk

              15 października uczniowie klas 1-3 wzięli udział w organizowanym przez UNICEF Światowym Dniu Mycia Rąk. Celem akcji było przypomnienie, że jedną z najprostszych i najtańszych metod ograniczenia liczby zachorowań jest mycie rąk mydłem. Dzieci dowiedziały się, jak ważna jest higiena, a przy tym doskonale bawiły się bańkami mydlanymi.

            • Dzień Edukacji Narodowej

              W piątek, 11 października, SP77 świętowała nadchodzący Dzień Edukacji Narodowej, zwany potocznie Dniem Nauczyciela.Klasa 6b pod opieką Pani Sylwii Kordowskiej przedstawiła spektakl komediowy z życia szkoły. Urozmaiciły go zabawne piosenki wykonane przez uczniów a cappella. Pozornie żartobliwe dialogi oraz śpiewane teksty skłoniły do refleksji nad trudnym zawodem nauczyciela. Przykładowo: widzowie usłyszeli, co nauczycielowi awans da... w przekształconym utworze Felicita z repertuaru Al Bano  Romina Power. Była też mowa o ciężkim losie Sokratesa, twórcy pięknej idei, w której nauczyciel jest mistrzem, czyli wzorcem osobowym i przewodnikiem duchowym ucznia.Zarówno kadra pedagogiczna szkoły, jak i jej podopieczni dobrze się bawili. Występujących nagrodzono oklaskami.

              Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas 3a i 3b, wraz ze swoimi wychowawczyniami, również przygotowali przedstawienie, na które zaprosili  Nauczycieli, panią Dyrektor i uczniów klas 0-3. Wiersze i piosenki były podziękowaniem dla Nauczycieli za ich trud, poświęcenie i oddanie.

               

            • Dzień Lekkiego Tornistra

              W naszej szkole 11 października obchodziliśmy Dzień Lekkiego Tornistra.
              Tego dnia uczennice klas drugich prezentowały poprawność noszenia tornistra. Zapoznawały uczniów z odpowiednią wagą, wyglądem, zawartością plecaków oraz koniecznością posiadania odblasków.
              Podczas długiej przerwy odbyły się wyścigi rzędów, oczywiście z lekkimi plecakami.
              Dla rodziców została zredagowana ulotka.  Kilka rad co robić, aby tornistry/plecaki dzieci były lżejsze.

            • Światowy Dzień Zwierząt

              4 października to Światowy Dzień Zwierząt. Obchodzony jest w imieniny patrona wszystkich zwierząt - św. Franciszka z Asyżu.Tego dnia w naszej szkole również świętowaliśmy to wydarzenie. Każdy uczeń mógł przyjść w przebraniu wybranego zwierzęcia lub przynieść swojego pluszaka-zwierzaka.Na korytarzu wystawiona została  galeria prac konkursowych klas 0-3 Moje ulubione zwierzęta. Wszystkie prace były bardzo przemyślane oraz starannie wykonane.
              Komisja konkursowa stanęła przed niełatwym zadaniem wyłonienia laureatów, którymi zostali :
              I miejsce-Gabriela Dąbrowska kl.1C
              II miejsce-Hanna Prokopowicz kl. 2A
              III miejsce- Kamil Choiński kl. 0
              Wyróżnienia:
              Eryk Ostapiuk kl.2 C
              Alicja Łysiak kl. 1B
              Alicja Święcicka kl. IIIA
               

            • Dzień Głośnego Czytania

              27 września obchodzony był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - święto ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, którego celem jest promowanie czytania dzieciom. Czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć, a ponadto poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. W ramach tej akcji w świetlicy zorganizowane zostało głośne czytanie dzieciom oraz konkurs na najciekawszą ilustrację do usłyszanych opowiadań. Wszyscy uczniowie z zaciekawieniem i zaangażowaniem przystąpili do akcji, a po zrealizowaniu zadań zostali nagrodzeni upominkami.

            • Miedzynarodowy Dzień Kropki

              17 września w świetlicy szkolnej obchodzony był Dzień Kropki - święto kreatywności, zabawy i odwagi w pokonywaniu trudności. Uczniowie pracowali z ogromnym zaciekawieniem i zaangażowaniem. Wykazali się mnóstwem kreatywnych pomysłów. Na początku poznali historię Vashti – dziewczynki, dzięki której wszystko się zaczęło. Dyskutowali o swoich talentach i mocnych stronach. Tworzyli obrazki z kropki, układali obrazy z nakrętek, malowali kamienie oraz przechodzili kropkowy tor aktywności. Z kropek powstały także skrzydła talentów, na których wypisane zostały różne zdolności. Na koniec uczniowie otrzymali certyfikat udziału w Ogólnopolskiej Akcji Dzień Kropki 2019 dla kreatywnej klasy. 

          • Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim
            • Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim

              7 października odwiedził nas pan Łukasz Wierzbicki - podróżnik, pisarz, autor wielu książek dla dzieci. Zostaliśmy zabrani w podróż: rowerem do Afryki. Przemierzyliśmy ten gorący kontynent razem z Kazikiem. Spotkaliśmy też Dobrą Wróżkę, która udowodniła, że na ludzi zawsze można liczyć. Z Olkiem Dobą przepłynęliśmy kajakiem Atlantyk. Wiosłem - tak jak ten bohater -  pokonaliśmy rekina. Nie potrafimy jeszcze po oczach rozpoznawać, czy napotkany wieloryb to on czy ona, ale wszystko przed nami. Nasz gość na każdym kroku przypominał, że marzenia są po to, żeby je spełniać. Ponadto poznaliśmy niezwykłego Niedźwiedzia Wojtka, który zdobył wielu przyjaciół wśród żołnierzy armii gen. Andersa. Nic nie szkodzi, że był niedźwiedziem, zdarza się.
              Pan Wierzbicki to pisarz z niesamowitym poczuciem humoru. Podczas spotkania opowiedział o swoim życiu i początkach twórczości. To, o czym marzył już jako sześciolatek, stało się faktem, daje mu ogromną radość i satysfakcję, a przy okazji cieszy rzesze czytelników.

          • Piknik Rodzinny
            • Piknik Rodzinny

              27 września w naszej szkole odbył się Rodzinny Piknik Ekologiczny z udziałem uczniów, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości, których  przywitała pani Dyrektor Marzenna Narojek. Swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk, Zastępca Burmistrza Włodzimierz Piątkowski oraz Radna Agnieszka Gola. Współorganizatorem imprezy był Urząd Dzielnicy Bielany.
              Tematem przewodnim pikniku było hasło: Ekologia - zielono i blisko natury. W związku z tym elektroodpady wymienialiśmy na rośliny ozdobne. To wprawdzie działanie symboliczne, ale wskazujące właściwy kierunek: mniej śmieci - więcej zieleni.
              Poza tym, tradycyjnie jak w latach ubiegłych, na dziedzińcu szkoły pojawiły się różne stoiska. Można było zjeść ekociacho,  owoce czy wypić koktajl owocowy. Rada Rodziców jak zawsze stanęła na wysokości zadania i grillowała pełną parą. Poza tym można też było zobaczyć stoiska prezentujące szkołę, gdzie dzieci wykonywały ciekawe prace plastyczno-techniczne oraz brały udział w Ekologicznym Kole Fortuny, zabawach ruchowych,  quizach i konkursach sportowych, a także podziwiały pokaz baniek mydlanych i malowały twarze.
              Podczas pikniku goście obejrzeli interaktywny spektakl pt. Bajeczna Fiesta zespołu muzycznego The Jelonband z Krakowa.
              Różnorodne atrakcje sprawiły, że każdy znalazł coś dla siebie.
              Mimo chłodu imprezie towarzyszyła miła i radosna atmosfera. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania festynu!

          • Europejski Dzień Języków
            • Europejski Dzień Języków

              Europejski Dzień Języków został ustanowiony wspólnie przez Komisję Europejską i Radę Europy – organizację, która reprezentuje 800 mln Europejczyków z 47 krajów. W przygotowanie obchodów zaangażowane są liczne instytuty i stowarzyszenia działające w sektorze kultury i nauki języków, uniwersytety, a także szkoły. Od roku 2001roku  Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września. 

              W naszej szkole w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków na zajęciach języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat języków poprzez wspólną zabawę, gry językowe, quizy i zagadki. W ramach wspólnej inicjatywy nauczycieli języków obcych i p. Beaty Prusik dzieci i nauczyciele wspólnie odśpiewali popularną piosenkę „Panie Janie” w 6 językach: j. angielskim, j. niemieckim, j. hiszpańskim, j. francuskim, j. włoskim oraz j. polskim.

               

    • Kontakty

      • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 77 IM. WANDY CHOTOMSKIEJ
      • (+22) 834-09-92 506 211 892 - sekretariat
      • UL.SAMOGŁOSKA 9 01-980 WARSZAWA Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych