• Z życia klas

        • Klasa 2c

        • W ubiegłym tygodniu klasa 2c realizowała projekt pt. Moje ciało. Uczniowie zdobyli i wzbogacili wiedzę na temat układu nerwowego, krążenia, pokarmowego, oraz układu oddechowego. Poznali ciekawostki o mózgu, kościach, sercu i wątrobie.
          Dzieci pozyskały wiedzę na temat naszego ciała, zapamiętały trudne nazwy i określenia oraz nauczyły się wyszukiwać informacji w różnych źródłach. Plakaty, prezentacje i rekwizyty będą towarzyszyć nam jeszcze bardzo długo!

                   

           

             

           

        • ROK SZKOLNY 2017/18

        • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

          Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

        • Konkurs wiedzy o Europie

        • W naszej szkole 31.10.17r., między klasami 3e i 3d odbył się konkurs wiedzy o Europie. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani, a walka wyrównana. Jesteśmy dumni z wiedzy jaką posiadają nasi uczniowie.

                                                                   

        • Straż pożarna - klasa 6a

        • Dnia 13.10.2017 byliśmy całą klasą 6a w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Strażacy-studenci, pokazywali nam jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Pozwolili nam nawet zadzwonić ze specjalnego telefonu na numer alarmowy 112, i zgodnie ze wskazówkami zgłosić przykładowy wypadek.Potem weszliśmy do pomieszczenia, w którym rozpylona była sztuczna mgła. Wyglądała ona jak gęsty dym. Mimo że nie było ciemno, nic nie było widać. Staliśmy blisko siebie, ale nie widzieliśmy się. Strażacy powiedzieli, że taka widoczność jest np. podczas pożaru domu.Na koniec poszliśmy do miejsca, w którym strażacy odbierają telefony od poszkodowanych, gdy tam byliśmy nie było żadnego zgłoszenia. Pobyt w SGSP wywarł na nas ogromne wrażenie. Najbardziej zaskoczyła nas ilość dymu jaka powstaje podczas pożaru i to jak trudno jest poruszać się w takich warunkach.

          Igor Olszewski, kl. 6a

           

          13 października uczniowie klasy 6a uczestniczyli w wycieczce do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Gdy weszliśmy do środka naszą uwagę przykuł stary powóz konny straży pożarnej. Następnie przeszliśmy przez dziedziniec, gdzie stało wiele samochodów, na których uczyli się przyszli strażacy. Uczestniczyliśmy w zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej,  oglądaliśmy filmy o tym jak zabezpieczyć się przed czadem, po czym odpowiadaliśmy na pytania. Bardzo nam się podobało. Chciałbym tam pójść jeszcze raz. Mam nadzieję, że będzie jeszcze taka okazja.

          Bartosz Wojczak, kl. 6a

           

          Podczas wycieczki do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, poznaliśmy bardzo ciekawe rzeczy z codziennej pracy strażaka. Najbardziej zaciekawiły mnie wiadomości jak należy zachować się, gdy ktoś zatruje się czadem i jakich informacji należy udzielić dzwoniąc na nr 112. Wykładowca pokazywał nam jak wydobywa się czad z pieca gazowego. Mogliśmy również sami zadzwonić próbnie pod nr alarmowy 112. Bardzo ciekawym doświadczeniem było wejście do pokoju pełnego dymu. Dzięki tej wycieczce dowiedziałem się dużo ciekawych rzeczy. Cieszę się, ze mogłem w niej uczestniczyć.

          Kornel Zaremski, kl. 6a

           

           

           

           

          ZDJĘCIA

        • Wycieczka do kina

        • 27 września 2017 roku uczniowie kl. VIIa, b, c oraz kl. Va wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Kinoteki, która znajduje się w Pałacu Kultury i Nauki. Na początku wzięli udział w lekcji pt. „ Media ABC”. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak zmieniały się media na przestrzeni lat. Po lekcji obejrzeliśmy film pt. „ Gra Endera”, opowiadający historię chłopca o imieniu Ender, który stanął w obronie naszej planety przed inwazją istot pozaziemskich.

          Wycieczka była bardzo udana.

        • Zjawiska przyrodnicze - klasa 2c

        • Podczas realizacji projektu Zjawiska przyrodnicze na ziemi klasa 2c szczegółowo omówiła tematy związane z trzęsieniem ziemi, zaćmieniem słońca i zorzą polarną. Dowiedzieliśmy się jak powstaje mgła, jakie warunki atmosferyczne sprzyjają powstawaniu mrozu i powodzi. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną na temat erozji. Natomiast na podstawie stworzonej atrapy lodowca oraz przyniesionych rekwizytów, dowiedzieliśmy się jak powstają i gdzie występują lodowce oraz tornada.   

                                                                                   

        • Klasa 5b w Kazimierzu Dolnym

        • Dnia 21 września 2015 roku uczniowie klasy 5b wraz z wychowawcą udali się na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. W trakcie jednodniowej wyprawy uczestnicy poznali rysy historyczne i legendy Kazimierza Dolnego. Dzieci zwiedziły Wąwóz Korzeniowy, Młyn Hipolit oraz Muzeum Minerałów, w którym odbyła się prelekcja dotycząca zgromadzonych eksponatów oraz wybuch wulkanu i płukanie złota. Świetną zabawę zwieńczyło wspólne pieczenie kiełbasek i dyskotekowy powrót do szkoły.

        • Klasa 4a - lekcja astronomii

        • 11 września 2015r. do naszej szkoły przyjechali astronomowie z Centrum Edukacyjnego Planeta Anuka. Przywieźli ze sobą teleskop służący do obserwacji Słońca. Dowiedzieliśmy się sporo o Słońcu, jaki wpływ wywiera ono na naszą planetę, a także jak samodzielnie prowadzić bezpieczne obserwacje nieba. Wykonaliśmy “okienka” ze specjalną folią, przez którą można patrzeć na Słońce. Liczyliśmy na obserwację przez teleskop, lecz niebo tego dnia było pochmurne, więc  pewnością zaprosimy Planetę Anuka do nas ponownie .

           

        • 2A w Zamku Królewskim

        • Dnia 8 kwietnia klasa II a wybrała się do Zamku Królewskiego na zajęcia muzealne pt. ”Muzyka czterech pór roku”. Podczas zwiedzania uczniowie odgadywali, jakie pory roku zostały przedstawiane na obrazach i arrasach. Rozpoznawali instrumenty perkusyjne oraz tworzyli muzyczne ilustracje pór roku, grając na instrumentach. Dzięki lekcji muzealnej, uczniowie zrozumieli, jak motywy przyrody były wykorzystywane w sztuce. 

        • Wycieczka na Lotnisko Okęcie

        • Klasa II a wybrała się  10 marca 2015 r. na lotnisko im. F. Chopina w Warszawie.  Wycieczkę rozpoczęła w budynku biurowym PLL  LOT,  w którym odbyły się warsztaty,  prowadzone przez animatorów, na temat  prawidłowego przygotowania bagażu do lotu oraz odprawy na rejs.  Następnie uczniowie zwiedzali hangar, w którym mieli możliwość obejrzenia serwisowanych w tym czasie samolotów.  Na zakończenie zostali przewiezieni busami załogowymi do hali odlotów, gdzie mieli możliwość  zwiedzenia ogólnodostępnych stref.  Czas trzygodzinnej wycieczki szybko minął, przy tylu wrażeniach i przeżyciach, dodatkową radość sprawiło otrzymanie od personelu pokładowego drobnych upominków. 

        • Klasa IIa w Muzeum Etnograficznym

        • Dnia 19 lutego 2015r. klasa II a uczestniczyła w lekcji muzealnej pt. „Sztuka przetrwania – życie Eskimosów dawniej i dziś” przygotowanej przez Muzeum Etnograficzne.  Podczas zajęć dowiedzieliśmy się między innymi: Kto wymyślił kajak i przeciwsłoneczne okulary? Czy Eskimosi nadal mieszkają w igloo i jak je zbudować? Pani prowadząca zajęcia poprzez projekcje slajdów przybliżyła uczniom życie ludzi dalekiej północy. Następnie uczestnicy lekcji, mieli za zadnie rozwiązać rebusy oraz stworzyć przestrzenny obraz Arktyki. Po zakończonej lekcji w Muzeum, postanowiliśmy jeszcze odwiedzić pobliski Ogród Saski oraz pokłonić się przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
           

        • Klasa IIa - program "Powiem ci jak zostać"

        •  

          Dnia 12.02.2015 r. w klasie II a, w ramach programu „Powiem ci jak zostać…..”, odbyło się spotkanie z p. dr. Grzegorzem Russakiem, który zaprezentował uczniom strój noszony przez szlachtę polską oraz opowiedział o tradycji i kulturze w dawnej Polsce. Gość omówił również kodeks postępowania szlacheckiego. Pokazał uczniom broń, jaką posługiwała się szlachta polska. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy mogli bezpośrednio zapoznać się ze szczegółowymi elementami stroju. Dziadek naszego ucznia, Szymona Russaka apelował do najmłodszych uczniów o hołdowanie tradycji naszego narodu i pielęgnowanie tego co polskie.  Swoją obecnością w trakcie spotkania zaszczycił nas również p. Dyrektor Jerzy Młynek.

        • Wycieczka do Muzeum Archeologicznego

        • Dnia 15 stycznia klasy I d i II a uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych, przygotowanych przez Muzeum Archeologiczne. Najpierw uczniowie oglądali wybrany fragment wystawy, a następnie kopiowali prezentowane na niej eksponaty.
          Klasa I d lepiła z gliny grzechotki pradziejowe, natomiast klasa II a  odtwarzała  w modelinie ozdoby ze szklanych paciorków.  Uczniowie doświadczali historii w sposób żywy i mieli możliwość obcowania z  wyrobami wykonanymi przez ludzi w dawnych czasach.  Takie doświadczanie historii sprawiło dzieciom ogromną frajdę. Tym bardziej, że dzieła które  samodzielnie wykonały, mogły zabrać do domu. 

           

        • Jasełka klasy IIa

        • Dnia 16.12.14 klasa II a wystawiła dla gości przedstawienie pt. „Choineczka”. Nowością było zaangażowanie rodziców, którzy tworzyli chór,  będący jednocześnie częścią scenografii.
          Rodzice pod przewodnictwem muzyka - pana Andrzeja Perkmana przygotowali bardzo piękne pieśni i kolędy, które uświetniły oraz uatrakcyjniły występ. Dnia 19.12.14 r. przedstawienia zostało powtórzone dla uczniów i pracowników szkoły, których wprawiła w zachwyt gra drugoklasistów, treść przedstawienia oraz śpiew rodziców.

        • Klasa IIa - program "Powiem ci jak zostać"

        • Dnia 15.12.2014r. odbyło się spotkanie uczniów klasy II a z pilotem kapitanem Robertem Zarzyckim, który w ramach programu „Powiem ci jak zostać”, opowiadał uczniom, w jaki sposób został pilotem oraz co każdy z małych uczestników spotkania powinien zrobić, żeby np. wybrać ten zawód w przyszłość.

          Pan kapitan, tata Amelki Zarzyckiej, przedstawił uczniom różne rodzaje statków powietrznych, na których latał.

          Nasz gość opowiedział również o śmigłowcach, które obecnie pilotuje w swojej szkole pilotażu.

          Prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem dzieci, świadczyła o tym ogromna ilość zadawanych pytań.   

        • Mikołajki klasy 4c

        • 10 grudnia 2014 r.z okazji Mikołajek kl. 4 c pojechała do Cinema Parku na interaktywny seans pt. Świat Zwierząt. Uczniowie kolejno odwiedzali sale, np.:  dokumentu, w której obejrzeli wzruszający film o orangutanach; wyobraźni, gdzie wysłuchali opowieści o lesie zwrotnikowym. Zagrali w  interaktywną grę i okazali się niekwestionowanymi zwycięzcami, Paweł Niedziela zajął I m-ce, Kacper Karauda II m-ce a Mateusz Cieśliński III m-ce. Jednak najbardziej emocjonująca okazała się sala ruchu, gdzie padał deszcz, drżały fotele i ośmiornice łapały za nogi. W kinie uczniowie znaczyli drogę, aby nie zgubić się i w tym celu posypywali ją popcornemJ. Niestety podróż powrotna okazała się uciążliwa, ponieważ tradycyjnie zima zaskoczyła drogowców i trzeba było czekać 40 minut na autobus.

        • KLASA IIA W FILHARMONII NARODOWEJ

        • W niedzielę 7 grudnia 2014 r. klasa II a  wybrała się do Filharmonii Narodowej na koncert pt. „Pięciu wspaniałych”. Pod tym tytułem kryła się piątka znakomitych artystów, grających na różnych instrumentach: małych śpiewnych skrzypcach, tajemniczej altówce, lirycznej wiolonczeli, wielkim kontrabasie i olbrzymie na trzech nogach- fortepianie. Uczniowie mogli bezpośrednio obcować z dźwiękami  tych instrumentów, dowiedzieli się, co mają ze sobą wspólnego, a co je od siebie odróżnia. Podczas przerwy chętne dzieci mogły wejść na scenę i poznać poszczególne instrumenty.  Wizyta w filharmonii wywarła na uczniach wielkie wrażenie, wyrazili ochotę ponownego uczestnictwa w podobnej imprezie.  

        • Nocowanie w szkole klasy VIB

        •  Dnia 5  grudnia klasa VIb po raz trzeci nocowała w szkole. Akcja odbyła się pod hasłem „Dalej od elektroniki, bliżej siebie” – oznaczało to, że nie korzystaliśmy z telefonów komórkowych, tabletów itp. 

          Byliśmy pod opieką naszej wychowawczyni, Pani Doroty Klimczak oraz Pani Małgorzaty Świerczyńskiej, psychologa szkolnego.

          Zbiórkę wyznaczono na godz.18:00 w piątek. Wieczór mikołajkowy rozpoczęliśmy od kolacji. Po tym nastąpiła uroczystość rozdania prezentów. Mikołaj i Hubert pełnili funkcję Świętego Mikołaja.

          Następnie cała klasa brała udział w podchodach, szukaliśmy ukrytego w szkole skarbu oraz musieliśmy wykonywać różne zadania. Później przynieśliśmy materace i położyliśmy na nich śpiwory, opowiadaliśmy sobie śmieszne i straszne historie. Niektórzy zasnęli nad ranem, ale kilka osób nie zmrużyło oka. Około godz. 7 obudziła nas Pani Klimczak. Po ubraniu się, posprzątaniu i uporządkowaniu naszych rzeczy, zjedliśmy śniadanie, przygotowane przez ochotników z klasy.

          Spędziliśmy w swoim gronie wspaniałą noc, a o godz. 9 rozeszliśmy się do domów.

        • Klasa IB w Zamku Królewskim

        • Dnia 4 grudnia 2014r. uczniowie klasy I b  uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych „Skarbiec Króla Jegomości” w Zamku Królewskim w Warszawie. Pierwszoklasiści odbyli spacer po zamku, szukając różnych przedmiotów, które były skarbem . Zajęcia, oprócz celów edukacyjnych, miały także uświadomić dzieciom, że skarby to nie tylko złoto i srebro. To była udana wizyta w Zamku Królewskim.

           

        • Klasy Va i VIa w Milanówku

        • W dniu 28 listopada klasy 6a i 5a zwiedziły fabrykę cukierków krówek w Milanówku. Na początku przewodniczka opowiedziała nam o historii produkcji krówek i zakładu w którym byliśmy. Uczniowie poznali proces tworzenia tych cukierków. Następnie poczęstowano nas świeżo wyprodukowanymi krówkami. Po zapoznaniu nas z fabryką, udaliśmy się do Sali, celem własnoręcznego wykonania opakowania na wyprodukowane słodycze. Odbył się również konkurs plastyczny na najładniejszą krowę świąteczną. Oczywiście, wszyscy byliśmy wygranymi i każdy z nas otrzymał nagrodę. Wycieczka była udana, a smak krówek pozostanie na długo niezapomniany.

        • Klasa IIa w ZOO

        • Dnia 20 listopada 2014r. klasa II a odwiedziła Miejski Ogród Zoologiczny.

          Głównym celem naszej wycieczki była lekcja edukacyjna pt.” Po co komu ogon?”, która pokazała uczniom jak ważnym elementem w życiu niektórych zwierząt jest ogon. Mimo późnej, jesiennej pory dzieciom udało się jeszcze zobaczyć  szereg gatunków zwierząt tj. gadów, ssaków, ptaków, które w tym okresie zapadają w sen zimowy.Największe jednak  wrażenie wywarł na uczniach rekin żyjący w akwarium o pojemności  prawie 100 000 litrów.

          Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył dzieciom wielu nowych wrażeń i radości . Był dla nich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu.

           

        • Klasy IVa i IVb w Milanówku

        • Dnia 13 listopada 2014r. uczniowie klasy 4a i 4b uczestniczyli w wycieczce do fabryki Krówek w Milanówku. Na wstępie przewodniczki opowiedziały nam o historii zakładu i o samej, niezbyt skomplikowanej produkcji krówek. Opowiedziano nam również o ręcznym pakowaniu cukierków w ilości 12 krówek na minutę. Po degustacji słodyczy udaliśmy się do świetlicy, gdzie projektowaliśmy własne etykietki, w które później sami zawinęliśmy krówki. Na koniec naszej wycieczki odbył się konkurs plastyczny na najładniej namalowaną krowę. Oczywiście wszystkie prace trafiły do gazetki.

          Wycieczka zakończyła się zakupieniem krówek dla siebie i swoich najbliższych. Powrotna podróż minęła nam w świetnych humorach. Na długo zapamiętamy pyszny słodki smak krówek, a wycieczkę polecamy innym ! ! !

           

        • Klasa IVc w Ośrodku Debaty Międzynarodowej MSZ

        • Dnia 21 listopada 2014 r. z okazji obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej kl. 4c z p. wicedyr. J. Młynkiem i p. M. Alinowską pojechała do Ośrodka Debaty Międzynarodowej MSZ na spotkanie „Bajkowy Świat” – podróż do Ameryki Południowej. Siedząc na miękkich poduszkach, niektórzy nawet leżąc, uczniowej obejrzeli wyjątkowe zdjęcia Peru, Chile oraz Drogi Mlecznej. Wysłuchali opowieści pana Michała Malinowskiego twórcy i dyrektora Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści o kosmitach, chodzących karpiach i Inkach. Do szkoły wrócili w znakomitym humorze, wymachując czerwonymi balonami.

        • Klasa IIIa - warsztaty plastyczne

        • Dnia 14 listopada 2014r., w klasie III odbyły się warsztaty plastyczne przeprowadzone przez mamę Hani Kamińskiej.

          Pani Joanna Kamińska –Kajszczak poświęciła swój czas, zaopatrzyła wszystkie dzieci z naszej klasy w materiały plastyczne oraz w profesjonalny sprzęt do ozdabiania kart świątecznych.Tego dnia sala lekcyjna nr 32 zamieniła się w małą fabrykę świętego Mikołaja.

          Nasze wspaniałe kartki będą sprzedawane podczas kiermaszu świątecznego , który zaczynamy już 26 listopada!

          Dziękujemy za zaangażowanie w pracę na rzecz naszej szkoły.

        • Klasa IVc w BCEK

        • W dniu 12 listopada 2014 r. kl. 4c wraz z p. M. Alinowską i p. M. Świerczyńską była w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej na lekcji Historia flagi polskiej. Zajęcia prowadzone przez p. Jerzego Adamczyka łączyły formę prezentacji multimedialnej z praktycznymi ćwiczeniami składania flagi zgodnie z zapisami ustawy. Podczas części teoretycznej uczniowie zapoznali się nie tylko z historią powstania barw narodowych, ale również ze znaczeniem i symboliką poszczególnych rodzajów flag.

        • Klasa IIa - program "Powiem ci jak zostać"

        • Dnia 24.10.2014 r. w klasie II a w ramach programu "Powiem ci jak zostać" odbyły się warsztaty przeprowadzone przez p. dr Barbarę Braun, która opowiedziała dzieciom, jak zostać naukowcem w dziedzinie geografii. W trakcie spotkania uczniowie  mogli zapoznać się z różnymi rodzajami map oraz skał. Pod okiem eksperta przeprowadzili kilka prostych eksperymentów. Zajęcia bardzo zaciekawiły uczestników spotkania,  czego dowodem były licznie zadawane pytania.

           

        • Klasa IIa w Muzeum Narodowym

        • W dniu 21 października 2014 r. klasa II a była w Muzeum Narodowym w Warszawie i uczestniczyła w lekcji muzealnej pt. ”Ożywione obrazy”. Zajęcia miały na celu uwrażliwienie przyszłych koneserów sztuki na piękno i harmonię. Dzieci, oglądając obrazy, potrafiły ożywić je siłą wyobraźni. Obcując z płótnami mistrzów, doświadczyły wspaniałych przygód, jak: wycieczka do teatru, wypłynięcie na pełne morze a nawet sztorm.

           

        • WYCIECZKA DO MUZEUM PRL-u

        • Z inicjatywy nauczycielki techniki pani Małgorzaty Retkowskiej, 21.10.2014r. klasy szóste wybrały się na wycieczkę do Muzeum PRL - u.

          Wraz z wychowawczyniami panią Marzeną Siejką, panią Dorotą Klimczak oraz pedagod panią Małgorzatą Świerczyńską uczniowie odbyli daleką podróż z Młocin na warszawską Pragę. Przez okna autobusu i tramwaju przyglądali się architekturze Warszawy. Część drogi pokonali także metrem.

          W muzeum "Czaru PRL- muzeum życia minionej epoki" obejrzeli m.in mieszkanie z lat 70-tych ubiegłego stulecia tzw.  typowe m2, kuchnię, łazienkę, kącik dziecięcy i sportowy. Obejrzeli też ubrania i obuwie z dawnych lat. Krajobraz miasta zupełnie nie zgadzał się ze znanym im obecnie krajobrazem Warszawy, poza Pałacem Kultury.

          Dowiedzieliśmy się i zobaczyliśmy jak wyglądała budka telefoniczna oraz jedyny w Polsce saturator stacjonarny. Odwiedzili też typowy SKLEP z ladą i pustymi hakami, a w biurze KC poczuli propagandę PRL. Na wystawie nie zabrakło również bibuły Solidarności.

          Była to podróż w przeszłość. Największe zdziwienie na uczniach wywarło mieszkanie. Nie do przyjęcia dla nich było, że jest tak niskie, małe i ciasne. Oranżada z epoki smakowała najbardziej.

          Przepaść między projektowanym własnym pokojem, a tym który zobaczyli była ogromna.

           

        • KLASA VIA - NOCOWANIE W SZKOLE

        • Sprawozdanie z akcji Nocowanie w szkole

          Dnia 18 października po raz kolejny odbyła się akcja Nocowanie w szkole, wzięli w niej udział uczniowie klasy 6a. Opiekę nad młodzieżą sprawowały: wychowawczyni p. Marzena Siejka,  pedagog  p. Agnieszka Kabańska oraz psycholog p. Małgorzata Świerczyńska.

          Nocownie  rozpoczęło się od projekcji filmu Bez rąk, bez nóg, bez zmartwień, następnie ustalono zasady obowiązujące podczas akcji, w tym zachowania. Później uczestnicy  pojechali na basen, gdzie wszyscy dobrze się bawili. Po intensywnym pływaniu, radośni i wygłodniali udali się do pobliskiej pizzerii Dominium na pyszną kolację. Po godzinie 23 nastąpił powrót autobusem do szkoły.

          W szkole odbyły się różne gry i zabawy, obejrzano film. Uczniowie mieli  do dyspozycji cały górny korytarz. Cisza nocna rozpoczęła się około godziny 2:00, spano w śpiworach na przygotowanych wcześniej materacach. Wiele osób w małych grupkach grało i rozmawiało na różne tematy do samego rana, a niektórzy w ogóle nie zasnęli. Śmiechom, grom i żartom nie było końca.

          Po pobudce, która była o godzinie 5:40, grupa osób przygotowała małą „restauracyjkę” dla reszty klasy w jednej z sal. Zjedzono pyszne śniadanie w postaci hot-dogów i kanapek. Po posprzątaniu szkoły o godzinie 9:00 uczestnicy rozjechali się do domów.

          Uczniowie klasy 6a bardzo dziękują paniom, które się nimi opiekunkowały za poświęcony czas, a Dyrekcji Szkoły za umożliwienie takiego nocnego spotkania.

          uczennica klasy 6a

          Ala Dąbkowska 

        • Klasa IVc w BCEK

        • Dnia 16 października kl. 4c z wychowawczynią p. Małgorzatą Alinowską oraz psychologiem p. Małgorzatą Świerczynską była w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej na lekcji O zachowaniu się przy stole... i nie tylko - czyli grzeczność na co dzień. Uczniowie poznali zasady dobrego wychowania i obycia towarzyskiego w kinie, teatrze i muzeum. Zajęcia w sposób bardzo ciekawy metodą dramy prowadziła p. Ewa Kijewska. Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem odgrywali i komentowali scenki. Trzeba przyznać, że w czasie dyskusji z osobą prowadzącą lekcję, wykazali się dobrym wychowaniem i kulturą osobistą.

        • Śladami miejsc pamięci narodowej

        • Osiemnastego września 2014 roku, my uczniowie klasy Vb z naszą wychowawczynią – Panią Beatą Suską - pojechaliśmy na wycieczkę rowerową śladami miejsc pamięci narodowej. Byliśmy w miejscach uświęconych krwią poległych w latach 1939-1944.  Nawiedziliśmy także mogiły: śp. Zbigniewa Trojanowskiego (poległego w sierpniu 1944 roku), śp. Tełowskiego (poległego 29 sierpnia 1939 roku), śp. Eugeniusza Żebrowskiego i śp. Władysława Kowalika rozstrzelanych przez hitlerowców 12 września 1944 roku, a także symboliczną mogiłę powstańców warszawskich oraz groby ułanów polskich poległych we wrześniu 1939 roku i miejsce spoczynku pięciu Polaków rozstrzelanych 4 grudnia 1943 roku. Uporządkowaliśmy groby, ustawiliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze. Nasza pamięć i opieka nad tymi miejsca pamięci narodowej jest wyrazem czci dla poległych w obronie naszej Ojczyzny.

          Uczennica klasy Vb – Zofia Wrześniak

           

           

        • Lekcja przyrody na żywo

        • 12.03 (wtorek) uczniowie klas 3-6 wzięli udział w lekcji przyrody na żywo prowadzonej przez panią biolog. Lekcja była poświęcona owadom, ich różnorodności, budowie, zwyczajom, środowiskom życia i biologii. Dzieci miały okazję zobaczyć żywe okazy: larwy chrząszczy, patyczaka, straszyka i wielkiego tropikalnego karalucha. Zaprezentowana została również kolekcja zasuszona: ćmy, modliszka itp. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali ciekawych opowieści o owadach, niektóre mogli też dotknąć. Takie lekcje rozwijają zainteresowania przyrodnicze dzieci, dają okazję do przyjrzenia się z bliska zwierzętom i poszerzenia wiedzy na ich temat.

          ZDJĘCIA

    • Kontakty

      • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 77 IM. WANDY CHOTOMSKIEJ
      • (+22) 834-09-92 506 211 892 - sekretariat
      • UL.SAMOGŁOSKA 9 01-980 WARSZAWA Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych