Z życia klas

Klasa 2c

W ubiegłym tygodniu klasa 2c realizowała projekt pt. Moje ciało. Uczniowie zdobyli i wzbogacili wiedzę na temat układu nerwowego, krążenia, pokarmowego, oraz układu oddechowego. Poznali ciekawostki o mózgu, kościach, sercu i wątrobie.
Dzieci pozyskały wiedzę na temat naszego ciała, zapamiętały trudne nazwy i określenia oraz nauczyły się wyszukiwać informacji w różnych źródłach. Plakaty, prezentacje i rekwizyty będą towarzyszyć nam jeszcze bardzo długo!

ROK SZKOLNY 2017/18

Konkurs wiedzy o Europie

W naszej szkole 31.10.17r., między klasami 3e i 3d odbył się konkurs wiedzy o Europie. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani, a walka wyrównana. Jesteśmy dumni z wiedzy jaką posiadają nasi uczniowie.

Straż pożarna - klasa 6a

Dnia 13.10.2017 byliśmy całą klasą 6a w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Strażacy-studenci, pokazywali nam jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Pozwolili nam nawet zadzwonić ze specjalnego telefonu na numer alarmowy 112, i zgodnie ze wskazówkami zgłosić przykładowy wypadek.Potem weszliśmy do pomieszczenia, w którym rozpylona była sztuczna mgła. Wyglądała ona jak gęsty dym. Mimo że nie było ciemno, nic nie było widać. Staliśmy blisko siebie, ale nie widzieliśmy się. Strażacy powiedzieli, że taka widoczność jest np. podczas pożaru domu.Na koniec poszliśmy do miejsca, w którym strażacy odbierają telefony od poszkodowanych, gdy tam byliśmy nie było żadnego zgłoszenia. Pobyt w SGSP wywarł na nas ogromne wrażenie. Najbardziej zaskoczyła nas ilość dymu jaka powstaje podczas pożaru i to jak trudno jest poruszać się w takich warunkach.

Igor Olszewski, kl. 6a

13 października uczniowie klasy 6a uczestniczyli w wycieczce do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Gdy weszliśmy do środka naszą uwagę przykuł stary powóz konny straży pożarnej. Następnie przeszliśmy przez dziedziniec, gdzie stało wiele samochodów, na których uczyli się przyszli strażacy. Uczestniczyliśmy w zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej,  oglądaliśmy filmy o tym jak zabezpieczyć się przed czadem, po czym odpowiadaliśmy na pytania. Bardzo nam się podobało. Chciałbym tam pójść jeszcze raz. Mam nadzieję, że będzie jeszcze taka okazja.

Bartosz Wojczak, kl. 6a

Podczas wycieczki do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, poznaliśmy bardzo ciekawe rzeczy z codziennej pracy strażaka. Najbardziej zaciekawiły mnie wiadomości jak należy zachować się, gdy ktoś zatruje się czadem i jakich informacji należy udzielić dzwoniąc na nr 112. Wykładowca pokazywał nam jak wydobywa się czad z pieca gazowego. Mogliśmy również sami zadzwonić próbnie pod nr alarmowy 112. Bardzo ciekawym doświadczeniem było wejście do pokoju pełnego dymu. Dzięki tej wycieczce dowiedziałem się dużo ciekawych rzeczy. Cieszę się, ze mogłem w niej uczestniczyć.

Kornel Zaremski, kl. 6a

Wycieczka do kina

27 września 2017 roku uczniowie kl. VIIa, b, c oraz kl. Va wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Kinoteki, która znajduje się w Pałacu Kultury i Nauki. Na początku wzięli udział w lekcji pt. „ Media ABC”. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak zmieniały się media na przestrzeni lat. Po lekcji obejrzeliśmy film pt. „ Gra Endera”, opowiadający historię chłopca o imieniu Ender, który stanął w obronie naszej planety przed inwazją istot pozaziemskich.

Wycieczka była bardzo udana.

Zjawiska przyrodnicze - klasa 2c

Podczas realizacji projektu Zjawiska przyrodnicze na ziemi klasa 2c szczegółowo omówiła tematy związane z trzęsieniem ziemi, zaćmieniem słońca i zorzą polarną. Dowiedzieliśmy się jak powstaje mgła, jakie warunki atmosferyczne sprzyjają powstawaniu mrozu i powodzi. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną na temat erozji. Natomiast na podstawie stworzonej atrapy lodowca oraz przyniesionych rekwizytów, dowiedzieliśmy się jak powstają i gdzie występują lodowce oraz tornada.