• REGULAMIN BIBLIOTEKI

Regulamin  biblioteki szkolnej

Zasady  korzystania  z   biblioteki

1. Z biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły.

2. Jednorazowo można wypożyczać książki  na okres dwóch tygodni.

3. Uczniowie przygotowujący się do olimpiad i konkursów mają prawo wypożyczać jednorazowo 3 książki.

4. Po upływie terminu czytelnik zobowiązany jest oddać książkę lub przedłużyć jej termin.

5. Wypożyczone materiały należy chronić przed zniszczeniem i zgubieniem, zauważone uszkodzenia zgłasza bibliotekarzowi.

6. W przypadku zniszczenia lub zagubienia książki, czytelnik jest zobowiązany odkupić  taką samą lub inną książkę uzgodnioną z bibliotekarzem.

7. Wszystkie wypożyczone książki, zbiory powinny być zwrócone przed końcem roku.

8. Z księgozbioru podręcznego można korzystać po uprzednim wpisaniu się do zeszytu odwiedzin.

9. Do czytelni nie wolno wnosić wierzchnich ubrań.

10. W bibliotece obowiązuje zakaz spożywania posiłków.